שתף קטע נבחר

יפאן: המיליארדר צוצומי הודה ב-2 סעיפי-אישום

אישר לעובדיו את זיוף הדיווחים הפיננסיים של תאגיד הרכבות הגדול, ועשה שימוש במידע-פנים לצורכי סחר בניירות-ערך

המיליארדר היפאני יושיאקי צוצומי הודה באשמה לגבי 2 סעיפי-אישום: זיוף דיווחים פיננסיים, שימוש אסור במידע-פנים.

 

צוצומי (71) - לשעבר (בשנים 1990-1987), האיש העשיר ביותר בעולם - נעצר בידי המשטרה היפאנית בחודש מרץ; הוא היה חשוד כי אישר את מעשי זיוף הדיווחים הפיננסיים שבוצעו בחברת קוקודו, המצויה בליבו של תאגיד סייבו הבולט במערכת הרכבות ביפאן - וכי ניצל מידע-פנים לצורך המסחר בניירות-ערך, בכך שאיש מכירת מניות התאגיד לפני שנחשפה השערורייה.

 

"העובדות נכונות... אני מרגיש אחריות חזקה, בתור האיש אשר הנהיג את סייבו" - אמר צוצומי, בישיבה הראשונה שערך בעניינו בית-המשפט המחוזי בעיר-הבירה טוקיו.

 

מומחים אמרו כי העונש על זיוף מסמכים פיננסיים יכול להיות 5 שנות מאסר ועוד קנס בסך 5 מיליון ין, והעונש על שימוש במידע-פנים יכול להיות 3 שנות מאסר ועוד קנס בסך 3 מיליון ין. הם הזכירו כי באמצע דצמבר, תאגיד סייבו נמחק מהבורסה של טוקיו - אחרי שהודה כי במשך שנים רבות מסר מידע שקרי לגבי אחזקותיו בניירות-ערך.

 

צוצומי היה בעל קשרים הדוקים עם פוליטיקאים בכירים בצמרתה של מפלגת השלטון היפאנית, ובלט בין הגורמים שהביאו אל יפאן את אולימפיאדת החורף (1998). בשיאו, הוא נודע בסגנון הניהול הדיקטטוריאלי - שהיה מנוגד לשיטת הניהול-בהסכמה, אשר במשך זמן רב נחשבה לבסיס הניהול היפאני הייחודי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים