שתף קטע נבחר

מזכ"ל חדש למפלגת העבודה: איתן כבל

בצל ההאשמות הבלתי פוסקות על זיופים במפקד המפלגה, התקיימו היום הבחירות למזכ"ל מפלגת העבודה. הזוכה המאושר, ח"כ איתן כבל: "באתי לתת מעצמי. אני מתחייב שהפריימריס יהיו נקיים"

חבר הכנסת איתן כבל נבחר הערב (ה') למזכ"ל החדש של מפלגת העבודה. הוא זכה ב-58% מקולות הבוחרים, ויזכה בשיריון של המקום השביעי ברשימת העבודה לכנסת הבאה.

 

לאחר שנודע על זכייתו בתפקיד, אמר כבל: "לא באתי להיות רק חבר כנסת. כאדם שגדל על ברכי המפלגה, באתי לתת מעצמי".

  

הוא הוסיף כי "לא הייתי נכנס לתפקיד אם לא הייתי מאמין שאפשר להיות אלטרנטיבה. מחר אכנס למשרד ולעבודה הקשה. אני מתחייב שהפריימריס יהיו נקיים, ושאתמודד עם כל הבעיות שאנו שומעים עליהן. אני מבטיח לפעול באומץ ובנחישות, כי אני מאמין שהמפלגה תחזור לשלטון".

 

ח"כ כבל גבר במרוץ על ראש המועצה האזורית גלבוע דני עטר, ועל חבר המפלגה דני כהן. משימתו הראשונה תהיה להוביל את הפריימריס במפלגה שייערכו בסוף החודש, ולאחר מכן את ההכנות לבחירות הכלליות.

 

כ-74% מחברי מרכז מפלגת העבודה, שהם 1,606 בני אדם, הצביעו בבחירות. התפקיד נותר לא מאויש מאז התפטר אופיר פינס, לפני כמעט שנה. במהלך המירוץ, כבל נהנה מעדיפות בסיעה, ואילו עטר זכה לתמיכת השרים בנימין בן אליעזר ומתן וילנאי. על פי החלטת ועידת המפלגה, כבל יוכל להמשיך ולכהן כח"כ גם לאחר היבחרו למזכ"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
כבל. "באתי לתת מעצמי"
צילום אתר הכנסת
צילום: חגי אהרון
עטר. זכה לתמיכת בן אליעזר ווילנאי
צילום: חגי אהרון
צילום: בן לם
כהן. הפסיד
צילום: בן לם
מומלצים