שתף קטע נבחר

"תעודת הוקרה" לקצין מג"ב שפרש בגלל ההתנתקות

פעילי תנועת "מנהיגות יהודית" העניקו תעודת הוקרה לקצין מג"ב שהודיע השבוע כי יפרוש מתפקידו בשל התנגדותו לתוכנית ההתנתקות. אנשי התנועה: "כשהעם יתעשת הוא יקבל תעודת הוקרה גם מממשלת ישראל"

חברי תנועת 'מנהיגות יהודית', המונהגת על ידי משה פייגלין, הגישו אתמול (יום ו') תעודת הוקרה לקצין בכיר במשמר הגבול שהתייצב השבוע בפני ועדת פרישה מהשירות והודיע כי בכוונתו לפרוש משום שאינו מוכן לפקד על כוחות בעת ביצוע תוכנית ההתנתקות.

 

באמצע השבוע פורסם בכלי התקשורת כי ניצב משנה עזי סיאח, תושב שפרעם, קצין משמר הגבול שאף שנפצע בשנת 2002 בחברון, הודיע על כוונתו לפרוש מהשירות בשל תוכנית ההתנתקות. אתמול סירב הקצין להתראיין או לשוחח עם כתבים, מאחר ותהליך שחרורו טרם הסתיים. עם זאת, הסכים לקבל את חברי התנועה שהגיעו לביתו.

 

חברי המשלחת העניקו לנצ"מ סיאח תעודה, בה מובעת תודה על עזרתו לעם היהודי בתקופה הקשה בה הוא נתון, ומובעת תקווה לנפילת המנהיגות הנוכחית ובחירתה של מנהיגות ראויה יותר.

 

מיכאל פואה, מנכ"ל מנהיגות יהודית, אמר בפגישה כי "כאשר העם יתעשת ויבחר לעצמו מנהיגות ראויה, יקבל סאיח תעודה ראויה יותר, מטעם ממשלת ישראל. אנחנו נזכור גם אז את מי שעזרו לנו בתקופה הזו", אמר. הוא הוסיף כי התעודה ניתנת לסיאח לא רק על מעשהו האחרון, אלא על תרומתו לעם בכל תקופת שירותו.

 

בפגישה השתתף גם נזי עבדאללה, מהיישוב כיסרא בגליל המערבי. בנו, טימור, סמל בגדוד חרב היושב בגזרה המערבית בגבול לבנון, שלח השבוע מכתב לרמטכ"ל, דן חלוץ, ובו הוא מבקש פטור מהשתתפות בהתנתקות מטעמי מצפון.

 

עבדאללה האב, חבר מרכז הליכוד ויו"ר הסניף ביישובו, אמר ל-ynet כי הוא מבין ומחזק את ידיו של בנו. "אנחנו חינכנו אותו בדרך של שירות למדינה. הצבא אמור להגן על גבולות המדינה, על הקרקע, החי והצומח. פה באים ומבקשים מהחיילים להילחם באזרחים ישראלים. הוא לא יודע להתמודד עם דבר כזה.

 

"לא גידלנו אותו לסרבנות, אלא למילוי פקודה", אומר האב, "ברור לנו שאם בסופו של דבר הוא יקבל את הפקודה להשתתף בפינוי לא תהיה לו ברירה, אלא אם יחליט ללכת לכלא. הוא פנה אל הרמטכ"ל בגלל שהוא הרגיש שיהיה לו קשה מאוד למלא את הפקודה הזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
פייגלין. העניקו תעודה
צילום: טל כהן
צילום: רויטרס
פינוי(ארכיון). "הייתי מסרב פקודה"
צילום: רויטרס
מומלצים