שתף קטע נבחר

"ג'יינס": גל העלייה הקצין את הפשיעה בישראל

המגזין היוקרתי מציג סקירה נרחבת על הפשע המאורגן בארץ, שנשלט בידי סוחרי סמים וסרסורים. ה"מהפכה" בתחום חלה בשנות ה-90, עת הסתננו לארץ פושעים מכוח חוק השבות, אך בשנים האחרונות נחלש כוחם - והם הוחלפו בארגונים של ערבים-נוצרים מחיפה ונצרת

לא פחות מ-2,721 מילים הקדיש המגזין היוקרתי לענייני מודיעין "ג'יינס" לסקירה על הפשע המאורגן בישראל, שהופך להיות "כוח יעיל ברמה הלאומית וברמה העולמית".

 

מי שהאיץ, לדברי כתב הג'יינס, את המהפכה שעברה על הפשע המאורגן בישראל, היה העלייה הרוסית בשנות ה-90, שהובילה להסתננות גורמים פליליים ממדינות חבר העמים בחסות חוק השבות. 

 

מאז ועד היום, נכתב, נחלש כוחם של ארגוני הפשע של העולים החדשים, והתחזק מעמדם של ארגוני הפשע המקומיים. ברקע צצו ארגונים חדשים של ערבים נוצרים מנצרת ומחיפה, החולשים כיום על הסחר בסמים.

 

כתב ה"ג'יינס אינטליג'נס ריוויו", ד"ר מארק גלאוטי, מציין שהפשע המאורגן בישראל נשלט כיום בידי סוחרי סמים וזנות. בשוק המקומי נסחרים מדי שנה כ-100 טונות של מריחואנה, 20 טונות חשיש, 20 מיליון טבליות אקסטזי, שלושה טונות קוקאין וארבעה טונות הרואין. כמו כן נסחרים אלפי בולי LSD.

 

מדובר בכמויות ממוצעות לעומת אלו שנמדדות באירופה ובצפון-אמריקה. עם זאת, שיעור הסחר באקסטזי וב-LSD גבוה בארץ ביחס למערב. 

 

הג'יינס מציין שפושעים ישראלים מקיימים קשרים חזקים עם העולם התחתון בטורקיה, בעיקר בשל הקשר שנוצר דרך מהמרים ותיירים ישראלים. העסקאות הללו מובילות לעתים להחלפת נשק בסמים. הרובים עושים את דרכם למצרים ולמדינות ערביות אחרות. מבחינה זו, המזרח התיכון מהווה ממש "אזור סחר חופשי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוחרי הסמים שולטים
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
קשרים עם העולם התחתון בטורקיה
צילום: איי אף פי
מומלצים