שתף קטע נבחר

יו"ר ועד שדות התעופה מוקף בעבודה בבני משפחתו

פנחס עידן כנראה מאוד אוהב את מקום העבודה שלו: הוא פוגש שם כל יום את בנו, בתו, אחיו ובני משפחה נוספים. בוועד עובדי רשות שדות התעופה לא מתרגשים מהתופעה: עידן איננו היחיד שיש לו קרובי משפחה ברשות, ואין בכך כל בושה

הוא מגיע יום יום לעבודה, אבל מרגיש שם ממש כמו בבית. לפנחס עידן, יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, יש לא פחות מ- 20 קרובי משפחה שעובדים לצידו.

 

כשעידן מגיע לעבודה הוא פוגש את בנו שמעון, המשמש ממונה על עובדי הנקיון. כשהוא מתקשר לחפש את מנהל אגף הרווחה, עונה לו בתו, רחל עידן, המשמשת כמזכירת המנהל. כשצריך לבדוק משהו במרכז ציוד, עונה לו אחיו, דוחא עידן, המשמש שם כמרכז הענף, ובנוסף לכך מכהן כחבר ועד מרכז השינוע.

 

אם דוחא לא נמצא, מקבל פנחס עידן את אחייניתו טלי, בתו של דוחא, מזכירה באגף הבטיחות. אחיינית נוספת, תמי עידן, היא כלכלנית ברשות.

 

אחייניו של פנחס עידן תופסים מקום נכבד ברשימה: יוסי בן-שחר משמש כחבר ועד מטען מיון מזוודות: שרון להב – נציג הכבאים בוועד; שמעיה בדירי – רכז ציוד מטענים; ניסים חכמון – סבל מזוודות; רפי עידן – טכנאי; עמי עידן – עובד כיבוי אש; בני עידן – סבל; ניסים עידן – ניקיון מטוסים, שמעון אבידן: ניקיון מטוסים.

 

כשפנחס עידן יוצא לסיור בשטח הוא פוגש שם גם את אחייניו לימור בן-יקר – עובדת ניקיון; גיסתו, מגי עידן – פקידה; אשת אחיינו, אילנית להב – פקידה; אחייניתו סימה – פקידה; אשתו של אחיינו: פקידה, וקרוב משפחה רחוק שלו, שלומי עידן, המשמש כסבל.

 

מבדיקת "ידיעות אחרונות" עולה כי רוב בני המשפחה נהנים מקביעות, ממשכורת נאה ומהטבות שונות.

 

הוכחה נוספת לכך שכדאי לעבוד ברשות שדות התעופה: עידן ויתר לפני מספר שנים על תפקידו המכובד כראש עיריית לוד, כדי לקבל לידיו את ועד עובדי רשות שדות התעופה.

 

ברש"ת עובדים כ-2,600 עובדים. כלומר: כאחוז מכלל העובדים הם קרובי משפחתו של עידן. בכך שבר עידן את השיא בחברות הציבוריות. הוא נטל את התואר מידי יו"ר הוועד הדרומי של חברת החשמל, ציון לוגסי, המעסיק 17 קרובי משפחה.

 

פנחס עידן מסר אתמול בתגובה: "קרובי ממלאים תפקידים כסבלים, גננים ובמחלקת הניקיון ועבור תפקידים אלה לא צריך לנצל את קשריי. אף אדם לא קיבל תפקיד בשל קשריו, אלא בשל כישוריו".

 

ועד עובדי רש"ת: "החברים בוועד נבחרים בבחירות דמוקרטיות על-ידי כלל העובדים. כל אחד מנציגי הסקטורים השונים ברש"ת נבחר על-ידי העובדים אותם הוא מייצג, ללא כל קשר לקשריו המשפחתיים. ועד עובדי רש"ת מעודד וגאה בכך שעובדינו תורמים בזמנם הפנוי לפעילות ציבורית ומשפיעים על מוסדות השלטון. עידן הוא איננו חבר הוועד היחיד שיש לו קרובי משפחה ברשות שדות התעופה, ואין בכך כל בושה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
רשות שדות התעופה. מקום עבודה מומלץ
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים