שתף קטע נבחר

שב"ס: אסירה פלסטינית השחיתה דפי קוראן

במהלך חיפוש על גופה, השתוללה האסירה בכלא שקמה והשליכה דפים קרועים מהספר. לאחר התקרית בכלא מגידו, טוענים בשב"ס: שוב מדובר בניסיון ליצור פרובוקציה

עצורה ביטחונית בכלא שקמה שבדרום השליכה היום (א') דפי קוראן לאסלת השירותים במהלך חיפוש שגרתי. כך נמסר משירות בתי הסוהר. העצורה, בת 22 מכפר ליד חברון, היא פעילה בג'יהאד האיסלאמי, שנעצרה לפני שלושה שבועות בחשד לפעילות חבלנית עויינת.

 

היום הייתה אמורה האסירה לעבור לאגף העצורות הביטחוניות בכלא השרון. במהלך הוצאתה מתאה, בדרכה לרכב הסעת האסירים, בוצע על גופה חיפוש על-ידי לוחמת יחידת נחשון. לדברי השב"ס, במהלך החיפוש החלה האסירה להתנגד ולהשתולל ותוך כדי כך הוציאה מכיס שמלתה דפי קוראן, שנתלשו מתוך ספר, והשליכה אותם לכיוון פתח האסלה.

 

דפי הקוראן נפלו על הרצפה והתפזרו סמוך לאסלה. כשהבחינה אשת השב"ס כי מדובר בדפים מספר קוראן, היא עצרה את החיפוש, אספה את הדפים והעבירה אותם למנהל הכלא. בבדיקה התברר כי מדובר ב-26 דפים שנתלשו מתוך ספר קוראן. בינתיים, לאחר שהאסירה נרגעה, היא הובלה לבירור אצל מפקד הכלא, גונדר-משנה יוסי מקדש, אך התקשתה להסביר לו מדוע ביצעה את המעשה. בסופו של דבר, הועברה האסירה לכלא השרון, כמתכונן. 

 

בשב"ס מציינים כי הלוחמת גילתה רגישות ראויה לדפים המקודשים לאיסלאם. "לאסירים הביטחוניים מותר להחזיק ספרי קוראן, ושירות בתי הסוהר מספק להם את הספרים, אך לתלוש דפים מתוך הספר ולזרוק אותם לשירותים זה חילול הקודש ופגיעה באפשרות שניתנת להם לקיים את פולחן הדת", אומרים בשב"ס.

 

רק לפני כחודש טענו אסירים ביטחוניים בכלא מגידו, כי סוהרים קרעו דפים מספרי קוראן במהלך חיפוש בתאים. הדבר עורר סערה גדולה ואף חשש מפני התפרצויות ומהומות בקרב האסירים. כבר היה מי שדיבר על "פרשת גוונטאנמו" של ישראל, כפרפראזה למה שהתרחש בכלא האמריקני בקובה בו מוחזקים אנשי אל-קאעידה. אולם ועדת בדיקה, אותה מינה השר לביטחון פנים, מצאה כי מדובר בפרובוקציה של האסירים עצמם. לטענת שב"ס, נציגי האסירים התנצלו ואמרו כי מיעוט הקשור לחמאס ביצע את המעשה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
הדפים הקרועים בשקמה
צילום: צפריר אביוב
התקרית הקודמת: הקוראן במגידו
מומלצים