שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פסטיבל י-ם יחלק פרסים בסך מיליון וחצי שקל

  על פרס וולג'ין יתמודדו סרטיהם של חיים בוזגלו, ג'ולי שלז, אייל חלפון ווידי בילו ודליה הגר

  ארבעה סרטי קולנוע ארוכים (פיצ'רים) ותשע דרמות יתחרו בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה-22 בירושלים שייפתח ב-7 ביולי.

   

  על פרס וולג'ין יתמודדו הסרטים "ג'נם ג'נם" של חיים בוזגלו - על גבר שנמצא במשבר בעקבות שירות מילואים בג'נין; "מוכרחים להיות שמח" של ג'ולי שלז - על אשה שמקווה לשינוי בחיים בעקבות הרשמותה לתכנית טלוויזיה שמגשימה למשתתפיה חלומות; "איזה מקום נפלא" של אייל חלפון - המאגד שלושה סיפורים מרוחקים גיאוגרפית זה מזה אך בסופו של דבר מתקשרים; ו"קרוב לבית" של וידי בילו ודליה הגר - על מערכת יחסים בין שתי חיילות במשימת פטרול בירושלים במסגרת שירות החובה.

   

  בתחרות על שם ענת פרחי יתמודדו "ילדי CCCP" שביים פליקס גרצ'יקוב במסגרת פרויקט "גרינלייט" של yes, "כתב פלילי", סדרת הטלוויזיה של חיים בוזגלו, "כרכרה ירוקה" של גילי גולדשמידט, "קליפות" של לימור שטרית, "מלנומה אהובתי" של יוסי מדמוני ודוד אופק, "ביקור חולים" של מיה דרייפוס, "ירח של זאבים" של שי כנות, "וסרמן - איש הגשם" של עידית שחורי ו"לילה אפל" – סרטו של ליאוניד פרודובסקי.

   

  השנה יוענקו פרסים ומענקי הפקה בסך מיליון וחצי שקל. טקס חלוקת הפרסים ייערך בערב האחרון של הפסטיבל, 16 ביולי.

   

  חבר השופטים בתחרות על פרס וולג'ין כולל את אלי כהן, איליה חרז'אנובסקי (במאי רוסי שסרטו  יוצג בפסטיבל), אבתיסאם מראענה (תסריטאית ובמאית ישראלית שזכתה בשנה שעברה במענק רוח החופש והשנה יוקרן סרטה "בדל"). בודדב דסגופטה (במאי הודי שמציג סרט בפסטיבל) וכריס מקדונאלד שהוא מנהל הפסטיבל הבינלאומי לסרטים תיעודיים HOTDOCS.

   

  חבר השופטים שישפטו את הדרמות שמתמודדות על הפרס על שם ענת פירחי הם מריון דורינג מגרמניה, נעמי קפלנסקי, מפיקה של סדרות דוקומנטריות והשחקנית אסתי זקהיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוכרחים להיות שמח
  ירח של זאבים
  לאתר ההטבות
  מומלצים