שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משבוע הבא: "מלשינון ציי הרכב" יוצא לדרך

  משרד התחבורה מזכיר: החל ב-1 ביולי יחוייב כל בעל צי רכב להדביק על אחורי המכוניות מדבקה בה מצוין מספר טלפון לתלונות על עבירות שביצע הנהג

  ראיתם נהג במכונית ליסינג המבצע עבירה גסה על הכביש, ומסכן את העוברים ושבים? בקרוב תוכלו להתלונן עליו למעסיק. החל ב-1 ביולי (יום ו'), תחול הוראת נוהל חדשה של משרד התחבורה, במסגרתה יחויב רכב חברה לשאת מדבקה המכילה מספר להתקשרות. למספר זה יוכל להתקשר כל אדם המעוניין להתלונן על עבירה אותה עבר נהג המכונית, ושסיכנה את התנועה החולפת.

   

  המדבקה נדרשת להיות בגודל מינימלי של 40 ס"מ, ותוצמד לחלקו האחורי של הרכב. החובה חלה על כל ציי הרכב המחויבים גם בהעסקת קציני בטיחות.

  לדברי מנהל אגף הרישוי במשרד התחבורה, שוקי שדה, לנוהל החדש תהיה השפעה חיובית בכך שהוא יעודד נהגים לדווח על עבירות, ולהביא בכך לנהיגה שקולה יותר של בעלי רכב חברה.

   

  עוד קובע הנוהל כי כל בית עסק לו צי רכב פעיל מחויב להחזיק מוקד טלפוני שיהיה פעיל בין השעות 08:00 ל-16:30 ובכל שעות הפעילות של המפעל. בנוסף, תתאפשר השארת דיווחים במענה קולי שיהיה זמין במשך כל שעות היממה.

   

  לאחר קבלת הדיווח, נדרש קצין הרכב למלא טופס דיווח ולתייק אותו בתיקו האישי של הנהג. פעם בחצי שנה יועברו הטפסים במרוכז למשרד התחבורה, שם הם יעובדו במטרה לנקוט באמצעי ענישה כנגד הנהג.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים