שתף קטע נבחר

הריכטרים מוכרים את מדקון ויקבלו 30 מיליון דולר

חברת הענק האמריקנית, Mckesson, תרכוש את החברה הישראלית לפי 105 מיליון דולר. לאחר השלמת העסקה תמוזג מדקון אל תוך חטיבת שרותי המידע הרפואיים של Mckesson, הנסחרת בניו יורק בשווי של 12.8 מיליארד דולר. בני הזוג ריכטר המחזיקים ב-29% מהחברה צפויים לקבל כ-30 מיליון דולר. עוזי בלומנזון, מנכ"ל מדקון, יקבל "רק" 3 מיליון דולר

חברת הענק האמריקנית Mckesson תרכוש את חברת מדקון הישראלית, שבשליטת יעקב ויהודית ריכטר, תמורת 3.05 דולרים למניה ולפי שווי כולל של 105 מיליון דולר בדילול מלא.

 

Mckesson תפעל למחיקתה של מדקון מהמסחר בבורסה לני"ע בתל אביב. לאחר השלמת העסקה תמוזג מדקון, המפתחת מערכות מבוססות תוכנה המעניקות פתרון מקיף לניהול מידע טקסטואלי, תמונות, סרטים, אותות פיזיולוגים במחלקות קרדיולוגיות בבתי חולים, אל תוך חטיבת שרותי המידע הרפואיים של Mckesson, הנסחרת בבורסת ניו יורק בשווי של 12.8 מיליארד דולר.

 

עוזי בלומנזון מנכ"ל מדקון מוסר כי הצוות שהוביל את החברה בשנים האחרונות מאוד גאה בבחירתה של Mckesson במדקון כפלטפורמה להאצת שליטתה בתחום המידע הקרדיולוגי.

 

"אני מבקש להודות באופן אישי לגופים המוסדיים ולכלל ציבור המשקיעים במניות החברה על האמון שנתנו בנו מאז ההנפקה ב- 1999 ולאורך פעילותה מאז. אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי לעמוד בראש צוות מצויין וממוקד אשר הצליח להמשיך ולייצר ערך מהותי לבעלי המניות. אנו מאוד מרוצים מהדרך שבה נוהל המשא ומתן ומתוצאותיו".

 

Mckesson נכללת במדד פורצ'ן 15 לחברות העוסקות בשירותים רפואיים. לחברה יותר מ-170 שנות נסיון, 24,000 עובדים בארה"ב ומחוצה לה ומחזור מכירותיה ב-2004 הסתכם בכ- 80 מיליארד דולר.

 

בני הזוג ריכטר המחזיקים בכ-26% ממניות מדקון באופן ישיר וב-3% על ידי חברת מדינול שבבעלותם צפויים לקבל כ-30 מיליון דולר. עוזי בלומנזון, מנכ"ל מדקון, צפוי לקבל סכום צנוע יותר של כ-3 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהודית וקובי ריכטר. אקזיט של 30 מיליון דולר
מומלצים