שתף קטע נבחר

באר-שבע ניצלה משיתוק, רמת-אביב נצבעה כתום

חוליית מתנחלים מעזה והר חברון, אליהם הצטרף בן 14 מהגולן, נתפסה בבירת הנגב עם מפתחות לארונות תקשורת וחומר הסברה נגד ההתנתקות. הערכה: ביקשה לפגוע ברשת הטלפונים, במשרדי ממשלה ובבנקים. ואילו ברמת-אביב התעוררו התושבים לעוד בוקר כתום - הפעם על שפת המדרכה. "בטח תשמחו לארח אותנו, אז סימנו את החנייה מראש", הסבירו

לקראת "יום החסימות הגדול", המאמצים לשבש את שגרת החיים במחאה על ההתנתקות עולים עוד מדרגה: תשעה צעירים, פעילי ימין קיצוני, נעצרו הלילה (יום ג') בבאר-שבע, בחשד שניסו לפגוע ברשת הטלפונים, בתשתיות הבנקים ובמשרדי הממשלה בעיר.

 

רוב העצורים הם מתנחלים מרצועת עזה ומדרום הר חברון. אחד מהם הוא נער בן 14, תושב רמת-הגולן. ברשות החשודים היה תרשים עם פירוט של ארון תקשורת, וכן מפתחות המתאימים לפתיחת ארונות תקשורת ותיבות סעף. בידי כמה מהם נמצא גם חומר תעמולה נגד ההתנתקות.

 

ואילו ברמת-אביב שיפשפו הבוקר התושבים את עיניהם, כשהבחינו כי האדום-לבן במדרכה התחלף בכתום-לבן.

 

מאחורי המעשה עומדת קבוצה המכנה עצמה "גימלאים בכתום". בדברי הסבר, שהשאירה לדיירים בפתק כתום על המכוניות ובתיבות הדואר, נכתב: "אנו מאמינים שבתור תומכים נלהבים של תוכנית ההתנתקות ( או שלא...), תשמחו לארח בבתיכם את עקורי גוש קטיף וצפון השומרון. כמהלך מקדים, סימנו מראש את אזורי החנייה השמורים להם בכתום לבן".

 

משטרת מרחב נגב: לא נקל ראש בעניין

 

מפקד משטרת מרחב הנגב, תת ניצב ניסו שחם, אמר כי מעצר הצעירים בבאר שבע מנע שיבושים חמורים בחיי תושבי העיר. "נלך איתם למעצרים עד תום ההליכים", אמר.

 

התשעה אינם משתפים פעולה עם המשטרה. "הפעילות הזאת של הימין הקיצוני היא עליית מדרגה בפעולות נגד ההתנתקות, בלא כל ספק. אנו חייבים להיות נחושים כדי להבהיר להם שאין אנו מתכוונים להקל ראש העניין הזה. עם חלקם נלך למעצר עד תום ההליכים, מייד לאחר שיוגשו כתבי אישום נגדם. לא ייתכן שקבוצה שתמנגדת למהלך מדיני כזה או אחר, תפגע ותבקש לשבש את חייהם של מאות אלפי תושבים ואזרחים תמימים", אמר תנ"צ שחם.

 

המשטרה נפרשה כבר אתמול בערב במוקדים העירוניים המועדים לפורענות, בעקבות מידע מודיעיני על המזימה של קיצוני הימין לפגוע בתשתיות הטלפוניה של הבנקים ומשרדי הממשלה בעיר.

 

שניים מתשעת העצורים רצו לפגוע בארונות סעף בביטוח לאומי בקריית הממשלה. שניים ניסו לפתוח ארונות של בזק במרכז יעלים בשכונה ה'. עוד שניים ניסו לפתוח ארונות בזק במרכז אורן בשכונה ד'. שלושה אחרים נעצרו באיזור קניון הנגב ובידם כרזות נגד ההתנתקות. השניים האחרונים נתפסו עם מפה של באר-שבע ובה מסומנים יעדים בקניון אביה, בקניון שאול המלך, במרכז אורן, בקרית הממשלה בעיר, וסניפי בנקים מרכזיים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מור לוין
בוקר כתום בתל-אביב
צילום: מור לוין
צילום: מור לוין
הגיעו עם צבע
צילום: מור לוין
"תשמחו לארח אותנו". מכתב לתושבים
צילום: אבי כהן
מומלצים