שתף קטע נבחר

Raxco PerfectDisk 7.0

תוכנה מוצלחת ומרשימה, בעלת ממשק נוח, המאפשרת לבצע איחוי חכם לדיסק הקשיח

הדפרגמנטציה (איחוי) היא אחד מתהליכי התחזוקה החשובים ביותר. היא אוספת את רסיסי הקבצים שלכם, המפוזרים על-פני הצלחות המגנטיות של הדיסק, ומסדרת אותם מחדש באופן שמאפשר קריאה רצופה ומהירה פי כמה. בלעדיה, הירידה לאורך זמן בביצועי הדיסק והמחשב בכלל יכולה להגיע לעשרות אחוזים. 

 

במציאות של ימינו, האיחוי הפך הכרחי אפילו יותר. תוכנות פופולריות שונות, בראשן Google Desktop, מבצעות קריאה וכתיבה תכופות מאד לדיסק (במקרה של Google Desktop המטרה היא עדכון רצוף של האינדקס הממפה את קבצי המסמכים). הן מייצרות קבצים גדולים, שבדיסק לא מאוחה נוטים להיות מפוצלים מאד - עד אלפי חלקים שמפוזרים בכל מקום פנוי. 

 

מאחה הדיסק (Disk Defragmentor) של Windows הוא כלי מיושן למדי ולא יעיל במיוחד, שבגירסאות האחרונות של מערכת ההפעלה זכה רק לשיפורים מינוריים מאד. גם אחריהם, הוא עדיין מפגר הרבה אחרי מה שהציע SpeedDisk של Norton למשל, לפני קרוב לעשור. 

 

ישנם כמה וכמה כלים אחרים שיכולים לעשות את העבודה, ואת חלקם תוכלו להוריד מהרשת בחינם. תוכנה שאותה היינו ממליצים לכם במיוחד לנסות היא PerfectDisk, גם היא של Raxco. זו תוכנה מוצלחת ומרשימה, שזכתה בתארים רבים, כולל שתי זכיות בתואר בחירת העורך של PC Magazine.

 

בין יתרונותיה אפשר למנות את הממשק הברור והנוח, הפעולה המהירה יחסית ומגוון אפשרויות ההפעלה. היא מאפשרת לתזמן את פעולות האיחוי, לאחות דיסק במחשב אחר המחובר לאותה רשת, לבצע איחוי רקע במקביל לעבודה רגילה, ועוד. 

 

בסיום כל פעולת דפרגמטציה, היא תציג לכם דיווח תמציתי הכולל סטטיסטיקה מפורטת, הצגה גרפית של תוכן הדיסק לפי מצב הקבצים, פירוט של הקבצים שלא טופלו (למשל, משום שהגישה אליהם חסומה מכיוון שהיו פתוחים במהלך האיחוי), של קבצים מפוצלים במיוחד, והמלצות להמשך פעולה. 

 

לא פחות חשוב: PerfectDisk מבצעת דפרגמנטציה חכמה (הם קוראים לשיטה SMART Placement ואפילו רשמו עליה פטנט), שלא רק משפרת את ביצועי הדיסק באופן כללי אלא מארגנת את תוכנו באופן כזה שיאפשר אתחול מהיר יותר, טעינה מהירה של יישומים וקיצור זמן האיחוי בעתיד. יתרונות נוספים של התוכנה: היא מסוגלת לאחות גם דיסק עם מעט מאד מקום פנוי (5%), תומכת באופן מלא במבנה הקבצים NTFS, מאחה קבצי pagefile, תומכת באיחוי של מספר כוננים במקביל, תומכת בהפעלה משורת פקודה, נתמכת בעדכונים אוטומטיים ועוד.

 

רישיון: גירסת התנסות ל-30 יום. לאחר מכן, 45 דולר עבור הגירסה הרגילה, 70 דולר לחבילת PowerPack, שכוללת גם את תוכנת DiskState.

 

נפח הקובץ: 3.29MB.

 

להורדה: לחצו כאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים