שתף קטע נבחר

הכנסת אישרה הטבת מס ליישובים נפגעי הקסאם

הנחה של 13% לכ-25 אלף תושבים, מזוז בעימות חריף עם נתניהו: מתנגד לכלול בהטבה 5 יישובים שאינם בטווח הירי. מזהיר: לא אגן על החוק בבג"ץ

הכנסת אישר אתמול סופית, ברוב גדול, הנחה בתשלומי מס הכנסה לתושבי 44 יישובים שנמצאים שטווח רקטות הקסאם ולחמישה יישובים נוספים.

 

החוק החדש יעניק פטור מתשלום מס הכנסה בהיקף של 13% עד לרמת הכנסה שנתית של 129,840 .

 

ההסכמה לצרף להטבה עוד חישה יישובים שאינם חשופים לירי פלשתיני הושגה בוועדת הכספים ומעוררת התנגדות חריפה מצד היועץ המשפטי לראש הממשלה, מני מזוז, שמאיים לא להגן על החוק בבג"ץ. בוועדת הכספים דרש אברהם בייגה שוחט (עבודה) להוסיף לרשימת הזכאים את ערד ואת המועצות האזוריות ערבה ואילות. דניאל בנלולו (ליכוד) תבע לא להזניח את בית שאן ואת חצור הגלילית. שניהם זכו בתמיכת חברי הוועדה, וכך גדל מספר היישובים הזכאים ל-49.

 

היועץ מזוז ושרת המשפטים, ציפי לבני, מחו על כך שהוספת חמשת היישובים נעשתה בלי אמות מידה שוויוניות, ברורות וגלויות ובניגוד להחלטת ממשלה מפורשת. במכתב ששיגר מזוז לרוה"מ ולשר האוצר נתניהו הוא כותב כי החלטות הממשלה מחייבות את כל שרי הממשלה, ואם נתניהו אכן תמך במהלך להוספת היישובים, הדבר מהווה הפרה חמורה של עיקרון האחריות המשותפת של הממשלה ושל תקנון הממשלה.

 

לדברי מזוז, לאחר השיניים שהכניסה ועדת הכספים יש בחוק אפליה פסולה ופגיעה בשוויון, בגלל היעדר קריטריונים שוויוניים וברורים לביסוס הזכאות לקבלת ההטבה של היישובים שהוספו. כמו כן צפויה טענה כי הוספו לרשימה אך ורק יישובים יהודיים, ולא יישובים ערביים הסמוכים להם. מלשכת השר נמסר בתגובה כי נתניהו פנה ליו"ר הכנסת וביקש לעכב את החוק עד להתייעצות נוספת, אך לא רצה למשוך אותו, כדי לא לפגוע בזכאים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נפגעי הקסאמים: הנחה של 13% במס הכנסה
צילום: איי פי
מומלצים