שתף קטע נבחר

ונעבור לשיקופית

ערוץ 2 ו-10 הפגינו בשידורי אסון הרכבת מיומנות מרשימה. בערוץ 1 לעומת זאת הסתפקו בשיקופית

שידורי אסון הרכבת, ערוצים 1, 2, 10

 

בואו לא נתעלם, קודם כל, מהערך המוסף הקולנועי של האירוע הזה: רכבת שירדה מהפסים, מטעי ענק, מאות אנשים, מסוקי יסעור צבאיים, ענני אבק – כל העסק נראה כהפקה זרה כשבאחד הקרונות מתאכסן, ודאי, מל גיבסון.

 

וכשאני אומר "העסק נראה", אני מתכוון, כמובן, למי שצפו בערוץ 10 (שעלה ראשון עם צילומים מזירת האירוע, והיה גם

הראשון לעבור לשידור ישיר) ובערוץ 2 (בערך רבע שעה מאוחר יותר). מי ששוב התיישבו בטעות על השלט ופתחו את המקלט על ערוץ 1 נתקעו, משך יותר מחצי שעה, מול שיקופית. פשוט שיקופית. ערוץ 1, ברגעים המכריעים, קרס כמעט לחלוטין. הוא עבר לשדר סאונד בלבד – של השידור החי ברשת ב' – כשאת המסך מילאה שיקופית ובה מפה של האזור. לקח הרבה יותר מדי זמן עד שיעקב אחימאיר קיבל אולפן ואוויר. ובשביל רדיו במקום טלוויזיה, אתם רשאים לבקש כי יגבו מכם את אגרת הרדיו בלבד.

 

ינון מגל – הג'ק פלאש המקפץ של ערוץ 10 – הגיע לזירה ראשון עם צוות צילום. נכון לכרגע, מגל יודע עוד לפני האירועים כי הם עומדים להתרחש; למעשה הוא מתואם, אני מניח, עם אמא שלהם. משה נוסבאום – הג'ק פלאש המתנשף של ערוץ 2 – הגיע לאוויר עם צילומים מהשטח זמן קצר אחריו. בערוץ 1 יכולתם להמשיך לבהות באחימאיר ובכיתובית "'מבט' בטלפון". מבט בטלפון היה נותן לכם לא פחות.

 

העסק הגיע למיצוי קומי כששר התחבורה מאיר שטרית עלה לשידור אצל שלי יחימוביץ' בערוץ 2 כדי להתנצל על מידע לא מדויק שנתן אצל יעקב אילון בערוץ 10, ותוך שהוא מטרלל ליחימוביץ' בשכל וזו עושה מאמץ להבין את שטף ליחשושיו, דיווח לאומה, לראשונה, על אירוע השריפה באוניה הישראלית בטורקיה. מה נאמר; יש רגעים שבהם, בניגוד לכל היגיון, מורגש חסרונו של מיקי גבע. לקח ליחימוביץ' כמה שניות לקלוט ששטרית הטיל סקופון קטן בשידור, והיא מיהרה לאמץ את המידע ללא בדיקה נוספת.

 

כפי שהפכנו למעצמה עולמית בתחום החילוץ – תוך 20 דקות הגיעו כל כוחותינו למטע מאובק שלדעתי מסומן על מפת ישראל הרשמית במילה "שומקום" – כך הפגינו שתי חברות החדשות, בערוצים 10 ו-2 – כי המיומנות שנרכשה בדם, יזע ודמעות בשידורים מזירת אסון רק מוסיפה להשתכלל. למעט כמה השערות מבולבלות לגבי זהות המשאית, לא היתה כמעט מבוכה באוויר. ובערוץ 1 קיבלתם שיקופית.

 

"ג'ק ובובי", אקסטרה הוט, 22:00

 

"ג'ק ובובי", אחת מסדרות הדרמה האינטליגנטיות והיותר מרגשות ששודרו השנה כאן ובארה"ב, הגיעה אתמול לפרק סיום

עונתה הראשונה והאחרונה. בארה"ב החליטה הרשת המשדרת, WB, כי לא תהיה עונה נוספת, למרות שהסידרה זכתה לתשואות המבקרים. נו, מבקרים. לך תקנה במכולת עם מבקרים.

 

הצרה עם "ג'ק ובובי" היא כי הסידרה – המלווה את ילדותו והתבגרותו של מי שיהפוך להיות, בשנת 2040, נשיא ארה"ב – היתה טובה ומורכבת מדי. היא הכליאה דרמת התבגרות אמריקאית עם דרמה פוליטית הטעונה במידה של רצינות והידהוד היסטורי, ועסקה בצמתים בהם נפגשים מדיה, פוליטיקה וזיכרון. את כל היומרה הזו הצליחה לכסות באמצעות עלילות נוגעות ומשחק מרשים – במיוחד של כריסטין לאהטי הנהדרת, בתפקיד אמם של שני האחים.

 

אבל עבור קהל הקולג'ים והתיכונים של WB, "ג'ק ובובי" היתה יותר מדי; לאחר שעמסה על עצמה את כל הנושאים הגדולים, קרסה הסידרה תחת משקל גופה שלה. היא הפכה כבדה ואיטית מדי עבור דרמת נעורים, וגם אם הפגינה שלמות לאורך כל הדרך, עדיין קל יותר להירגע מול ה"או.סי". שיבוץ בעייתי בארה"ב – מול "אמריקן איידול" ו"הבית הלבן" – חרץ את גורלה. אבל אם לקחתם את המסע של העונה היחידה הזו, לא הצטערתם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ערוץ 1, ברגעים המכריעים, קרס כמעט לחלוטין
צילום: רויטרס
לאתר ההטבות
מומלצים