שתף קטע נבחר

צילום: איי אף פי

סיפור הנעדרת: "איבדנו תקווה, ועכשיו מחייכים"

משפחתה של שגית הרוש, בת 28, מבאר שבע שאמורה היתה להתחתן בעוד שבועיים, ידעה בוודאות כי היא נסעה ברכבת שנפגעה. בני המשפחה, יחד עם משפחתו של החתן המיועד, עברו מבית חולים אחד למשנהו, אך ללא הועיל. לאחר מכן הומלץ להם להגיע למכון לרפואה משפטית באו כביר לקראת הנורא מכל, אך גם שם היא לא נמצאה. המשפחה חזרה בסיוע המשטרה לזירת האסון וחיפשה אותה בין ההריסות במשך כל הלילה. רק בבוקר התברר כי היא מאושפזת במצב קל

טעות בזיהוי של אחת הפצועות באסון הרכבת גרמה למשפחה שלמה לאבד כבר את התקווה שהיא בחיים.

 

שגית הרוש, בת 28 מבאר שבע, שאמורה להתחתן בעוד שבועיים עם בן זוגה, עוזי חן, עשתה אתמול דרכה ברכבת מכיוון ביתה. כשהתרחשה התאונה פונתה שגית כמו שאר הפצועים הנוספים אולם בהמולה שנוצרה בשטח היא פונתה בלא שצוות המחלצים או העובדים ידע את זהותה.

 

עוד דיווחים על אסון הרכבת:

אביה יהושע סיפר ל-ynet על ההתרחשות. "שמענו על התאונה, ידענו ששגית נמצאת על הרכבת. מכיוון שרוב הפצועים פונו לסורוקה, הגענו מייד לבית החולים, בתקווה למצוא אותה שם, אבל כל החיפושים שנערכו בבית החולים לא הניבו דבר. לא ידענו שום דבר על גורלה והרופאים לא ידעו לספר לנו כלום. לאחר כמה שעות הם אמרו לנו לנסות לחפש אותה בבתי החולים במרכז כי אולי לשם היא פונתה. אמרו לנו לנסוע לאסף הרופא או לבלינסון שגם לשם הגיעו פצועים רבים", סיפר הרוש.

 

וכך בפמלייה של עשרות אנשים ושיירת כלי רכב יצאו כל בני משפחתה של שגית ושל בעלה לעתיד עוזי ועשו דרכם מבאר שבע צפונה למרכז הארץ לפקוד את בתי החולים השונים. "עברנו מבית חולים לבית חולים, חילקנו ביננו את העבודה, כשכל צוות נמצא בבית חולים ובודק את הרשימות. עשינו הצלבות מידע, את כל שעות הערב העברנו בבתי החולים אבל עד 2:00 בלילה לא ידענו דבר, היא לא נמצאה בשום בית חולים, ותקוותנו הלכה ונמוגה", אמר האב.

 

אם עוד נותר במשפחה שמץ של תקווה הלך זה ונמוג לחלוטין כאשר בעיצומו של הלילה הומלץ לבני המשפחה להגיע כבר ישירות למכון לרפואה משפטית באבו כביר. "הלכנו לאבו כביר בלב כבד, התחושה הייתה נוראה, ידענו שהבת צריכה להתחתן עוד שבועיים ופשוט אבדה כל תקווה אבל גם שם חיכינו שעות, בדקו את השמות, ואמרו לנו שהיא לא נמצאת שם".

 

רופאי אבו כביר יעצו למשפחה לפנות לתחנת המשטרה ולהודיע על בתם כעל נעדרת. "כבר היינו מיואשים, הלכנו למשטרת קריית מלאכי, הודענו על היותה נעדרת והם עזרו לנו מיד יצאנו לשטח למקום שבו אירעה התאונה עם כלבי גישוש, שוטרים רבים, ורכבי חילוץ. כל הלילה חיפשנו אותה באתר התאונה, הרמנו כל שריד של קרון וכך המשכנו בחיפושים עד 7:30 בבוקר ולא מצאנו אותה. כבר אבדה כל תקווה, עד שביקשנו מן המשטרה שהיא תפרסם באמצעי התקשורת כי בתנו נעדרת". 

 

בעקבות פרסום המקרה באמצעי התקשורת הגיעה אל המשפחה שיחה מבית החולים עין כרם בירושלים ובה נמסר להם כי בין פצועי התאונה נמצאת גם אשה

 צעירה העונה לשם דומיניק פורטונה. "כשהתקשרו אלינו ואמרו לנו שהשם הוא פורטונה אמרנו שזאת לא היא אבל במהלך הבוקר שגית התעוררה וכאשר התאוששה אמרה לאחת האחיות לקחת את הטלפון שלה ולהתקשר לבעלה המיועד. האחות התקשרה, ושוחחה עם עוזי ובעודו משוחח איתה שמע עוזי ברקע את קולה של שגית, האחות הציגה אותה כפורטונה והוא תיקן אותה ואמר זאת לא פורטונה זאת שגית".

 

בבוקר, בעקבות איתור הבת עשו בני משפחת חן והרוש את דרכם לבית החולים עין כרם שם הספיקו כבר להיפגש עם בתם אשר סובלת משברים ברגליה, אך מצבה הכללי קל. "סיפור עצוב עם סוף טוב, עוד שבועיים בעזרת השם הם יתחתנו, כבר חילקנו את ההזמנות, אנו כל כך מאושרים שהיא בסדר. איבדנו כבר כל כך הרבה תקווה ועכשיו אנו שוב מחייכים", אמר האב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: עוזי ברק, מדור צילום זק"א
התאונה
צילום רפרודוקציה: עוזי ברק, מדור צילום זק"א
צילום: רויטרס
חיפשו שעות בהריסות
צילום: רויטרס
מומלצים