שתף קטע נבחר

מכה לכיס: הבנקים מעלים את הריביות על האשראי
בנק הפועלים הודיע כי הוא מעלה ב-1% את הריבית על מוצר האשראי "מסגרת אשראי ישיר". גם בבנק לאומי ובשאר הבנקים הגדולים שוקלים העלאת ריבית

הבנקים הגדולים מעלים את הריביות על מוצרי אשראי.

 

לאחר תקופה ארוכה בה לא העלו הבנקים את הריבית על האשראי, החליט בנק הפועלים להעלות בעד 1% את הריבית על מוצר האשראי 'מסגרת אשראי ישיר'.

 

מדובר באשראי המאושר מראש ללקוח, בגובה עד 80 אלף שקל, הניתן בתהליך מהיר ללקוח, לא ערבים וביטחונות, עם פריסה של עד 48 תשלומים.

 

הריבית על מוצר זה תעמוד מעתה על 6.5%-10%, במקום 5.5%-9% עד עתה. בבנק מדגישים כי אין מדובר בריבית על מסגרת האשראי הרגילה הניתנת ללקוחות הבנק.

 

מהבנק נמסר כי ההעלאה נובעת מ"עדכון תוספת הסיכון שמשקף את רמת הסיכון במתן אשראי. גם לאחר עדכון תוספת הסיכון, מדובר בשיעורי ריבית אטרקטיביים בהשוואה למוצרי אשראי אחרים".

 

גם בבנק לאומי, מציינים כי בוחנים כרגע את השוק, ושוקלים העלאת הריבית על האשראי, וכך מציינים גורמים בשאר הבנקים הגדולים. 

 

הריבית על האוברדראפט בעלייה

 

על פי נתוני בנק ישראל, גם הריבית בבנקים על יתרת חובה החלה באחרונה לעלות - למרות שזו לא הועלתה על-ידי בנק ישראל מאז יולי 2002. בחודש אפריל עלתה הריבית על האוברדראפט ל-9.41% לשנה, לעומת 9.28% במארס.  מדובר בעלייה ראשונה בריבית של הבנקים, לאחר מספר ירידות רצופות.

 

נזכיר, כי בתחילת 2006 תיכנס לתוקפה הוראת המפח על הבנקים, יואב להמן, לפיה לקוחות לא יוכלו לחרוג ממסגרת האשראי המאושרת בחשבונות עו"ש בבנקים, ואי לכך הבנקים לא יוכלו לגבות ריבית חריגה על האוברדראפט הלא מאושר.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים