שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "הנהלת הרכבת אשמה בתאונה המחרידה"

  כך אמר היום יקי אנוך, יו"ר איגוד יבואני הרכב. עוד אמר כי "אם הנהלת הרכבת לא יכולה להעניק לנוסעים את הביטחון לו הם מצפים, שתעצור את הרכבות לאלתר"

  יקי אנוך, יו"ר איגוד יבואני הרכב, ניצל היום (ד') את אירוע כניסתו לתפקיד של מנכ"ל האיגוד החדש יהודה רודד, כדי לתקוף באופן חריף את התנהלות רכבת ישראל בעקבות התאונה המחרידה שאירעה אמש. "על הנהלת הרכבת היה להגן על הנוסעים באמצעות התקציב שלה. אם אינה מסוגלת לעשות כן - שתעצור את כל הרכבות". עוד אמר אנוך כי הנהלת הרכבת לא עתשה דבר כדי למנוע את התאונה החמורה. הנהלת הרכבת: "התגובה אינה עניינית ולא נסמכת על עובדות". 

   

  "האשמה - ברכבת ישראל בלבד"

   

  לדברי אנוך, האשמה המלאה בתאונת הדרכים המזעזעת נעוצה בהנהלת הרכבת, שלא עושה די כדי לשמור על שלום הנוסעים. "בעצם, אין טעם לחפש

  אשמים. היחידים שנושאים באשמה הם ראשי רכבת ישראל, שלא עשו שום דבר כדי למנוע את התאונה", אמר אנוך. "הרכבת צריכה היתה, ועודנה צריכה, לדאוג כי כל מפגש עם מסילת ברזל יהיה מגודר, חסום על-ידי מחסום או מגושר".

   

  אנוך הצביע באופן ברור על העומדים בראש הנהלת הרכבת, כאשמים בלעדיים. בדבריו העביר ביקורת חריפה גם על סירובם של ראשי הרכבת להתראיין אתמול בערב לאמצעי התקשורת. לדבריו, בכך מנעו מהציבור את הזכות לשמוע כיצד הם מסבירים את סיבות התאונה. לדברי אנוך, על הנהלת הרכבת היה לצאת בהצהרה תקשורתית מיד עם היוודע האסון, במטרה להעניק לציבור הסברים בנוגע לדרכים בהם מתכננת הרכבת להפיק לקחים.

   

  עוד אמר אנוך כי אין ממש בהאשמת משרד התחבורה, או כל גוף אחר מלבד רכבת ישראל. לדבריו, הרכבת כבר אינה חברה ממשלתית ואילו החובה להגן על הנוסעים היא עליה, ועליה בלבד. אנוך הדגיש שוב ושוב כי במידה והנהלת הרכבת סבורה שאין בידה את התקציבים הדרושים כדי להעניק לנוסעים ברכבת את רמת הבטיחות לה הם זכאים, עליה לעצור לאלתר את תנועת הרכבות, עד שימצא המימון המתאים.

   

  תגובת רכבת ישראל

   

  תגובת רכבת ישראל ל-ynet, בעקבות דבריו של יקי אנוך: "מדובר בתגובה לא עניינית, היוצאת מהבטן ואיננה מסתמכת על העובדות. רכבת ישראל הינה גוף שפועל לפי חוק ותקנות, ולפיכך כל נושא גידור, שילוט והצבת מחסומים נקבע על-ידי ועדה בינמשרדית המורכבת מרכבת ישראל, משטרת ישראל, מע"ץ ומשרד התחבורה. ועדה זו קובעת נהלים ברורים היכן לגדר ולשלט, ורכבת ישראל פועלת בהתאם לאותן הנחיות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יקי אנוך, יו"ר איגוד יבואני הרכב. "הרכבת אחראית לבטיחות הנוסעים"
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים