שתף קטע נבחר

טרה צפויה לרשום הפסד של עד 10 מיליון שקל ב-2005

קוקה-קולה, שרכשה את טרה באוקטובר 2004, ציפתה לסיים את השנה ברווח

מחלבת טרה צפויה לסיים את 2005 בהפסד של עד 10 מיליון שקל. זאת, בניגוד לציפיות קוקה קולה, הבעלים החדשים של טרה, להצליח לסיים את השנה באיזון או ברווח.

 

הסיבות להפסד הן, בין השאר, השקעות מעבר למתוכנן בשדרוג המחלבה בת"א, השחיקה ברווחיות מוצרי החלב הבסיסיים שבפיקוח, המהווים חלק גדול מסל המוצרים של טרה, והמעבר להפצה עצמאית. מקוקה-קולה ישראל נמסר: "אנחנו מרוצים מההתקדמות בתהליך ההבראה בטרה. המהפך המהיר שביצענו במחלבה גובה מחיר כלכלי שנלקח בחשבון בעת הרכישה".

 

את שנת 2004 סיימה טרה בהפסד של יותר מ--15 מיליון שקל. ברוב השנה שעברה היתה החברה בידי האגודה השיתופית טרה. קוקה קולה רכשה את המחלבה באוקטובר 2004 תמורת 37 מיליון דולר והוסיפה 40 מיליון שקל כפיצוי למפיצים העצמאים שפיטרה. כעבור חודש החלה קוקה-קולה לנהל בפועל את טרה.

 

עם השלמת העיסקה, אמר גורם בכיר בקוקה קולה כי המטרתה היא להעביר את המחלבה לרווח כבר ב-2005. למרות התחזית להפסד השנה, בהנהלת קוקה קולה צופים כי בשנת 2006 תעבור המחלבה לרווחיות לאחר שתסיים את תהליך ייצוב המחלבה וגיבוש האסטרטגיה שלה.

 

בטרה מרוצים מאוד מהמעבר להפצה עצמית, בשדרוג המחלבה ובהגדלת נתחי השוק, בעיקר בארגונים ובמוסדות (השוק המוסדי).

 

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי בקרוב יתכנסו ההנהלות של קוקה קולה וטרה לקביעת האסטרטגיה של החברה לחמש השנים הבאות. האסטרטגיה תקבע אם ישונה תמהיל המוצרים, באיזה מוצרים תתמקד החברה, וכן תיבחן הסוגייה האם יש להקריב רווחיות לטובת נתח שוק. קביעת האסטרטגיה חיונית להחלטה על ההתקשרות עם גורם בינלאומי, במטרה להזניק את המחלבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוזי ורטהיים. בעל השליטה בקוקה קולה ישראל
טרה. הפסד של 10 מיליון שקל
מומלצים