שתף קטע נבחר

פרס רוצה לדחות את הפריימריז בשבועיים

היום יוצגו ממצאי בדיקת 10,000 טפסי מפקד הפריימריז בעבודה. כבר עכשיו ברור שזה המפקד הבעייתי ביותר אי פעם. יו"ר המפלגה, שמעון פרס, יכנס ביום ראשון את המרכז להכריע בכמה זמן לדחות את הבחירות. אהוד ברק, שמדדה מאחור בסקרים, תומך בדחייה ולא רק בגלל טוהר הבחירות

יו"ר מפלגת העבודה, שמעון פרס, הצטרף הבוקר (יום ה') לקריאות לדחות את הבחירות המקדימות במפלגה והודיע שיכנס כבר ביום ראשון הקרוב את מרכז המפלגה להכריע בעניין מועד הבחירות, שתוכננו להתקיים במקור ב-28 ביוני. הערב צפוי מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל, לכנס מסיבת עיתונאים ולפרסם את ממצאי בדיקת 10,000 טפסי מפקד בידי השופטת בדימוס שרה פריש.

 

פרס אמר כי בכוונתו להציע דחייה של שבועיים, על מנת לאפשר את בדיקת המפקד, אך בעבודה יש מי שמדבר גם על טווח ארוך יותר לבחירות. אהוד ברק, שצפוי להיות הנהנה העיקרי מהדחייה הזאת, לא פסל בימים האחרונים בשיחות סגורות את האפשרות שהן יידחו עד אחרי ביצוע תוכנית ההתנתקות.

 

ברק דחף לקיים את הבחירות המקדימות במועדן המקורי, אך המפקד הבעייתי שכנע אותו ואת האחרים שאולי מוטב לדחות את הבחירות.

 

יש בעבודה מי שסבור שהתייצבותו של ברק לצד התומכים בדחיית הבחירות אינה נובעת דווקא מדאגתו לטוהר הבחירות, כי אם מדאגתו לנוכח מצבו העגום בסקרים, הרחק מאחורי המועמדים האחרים.

 

גורמים בעבודה אמרו ל-ynet כבר לפני יומיים בהתייחסם לבדיקת טפסי המפקד: "אפילו מהתרשמות ראשונית, המפקד נראה בעייתי". השופטת פריש אמורה לסיים את הכנת הדו"ח שתגיש לכבל במהלך היום. 

 

אתמול שלחה היחידה הארצית לחקירות הונאה (יחא"ה) מכתב לכבל ובו ביקשה ממנו להעביר יותר מעשרים טפסי התפקדות של תושבי היישוב הערבי כאבול, שבו על-פי החשד נערך מפקד מזוייף של תושבים שכלל לא רצו להתפקד למפלגה.

 

בעבודה גוברות התהיות לגבי אופן ניהול המפקד, שנראה לכאורה כבעייתי ביותר אי פעם. בכירים בעבודה אמרו בימים האחרונים: "אנחנו לא מצליחים להבין איך כל הגורמים שהיו מעורבים בבדיקת המפקד נתנו למצב הזה להתקיים. לא ברור איך למרות כל הבדיקות שהמפלגה עשתה, כל כך הרבה טפסים לא תקינים נכנסו למפקד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
עכשיו גם פרס תומך בדחייה
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
אהוד ברק
צילום: תומריקו
צילום אתר הכנסת
איתן כבל
צילום אתר הכנסת
מומלצים