שתף קטע נבחר

אישום: קצין עישן גראס עם חייל במחסום בעזה

הקצין, סגן מפקד פלוגה בגדוד הנדסה, מואשם כי עישן עם חייל סמוך לש"ג במחסום כיסופים. הוא נאשם גם בהדחה בחקירה - "כשביקש מהחייל לא להפיל אותו" ובגירסה שיקרית למפקד הגדוד כשחיפה על שני חיילים שרכשו אלכוהול

סגן מפקד פלוגה בגדוד הנדסה ברצועת עזה, קצין בדרגת סגן, הואשם בבית הדין של פיקוד דרום כי עישן סמים יחד עם לוחם מיחידתו במחסום "כיסופים", בכניסה לרצועת עזה, כך עולה מכתב האישום שהגיע הלילה (יום ו') לידי ynet.

 

מכתב האישום עולה כי הקצין, סגן ע', עישן סם מסוג גראס יחד עם חייל בדרגת סמל. האירוע התרחש לפני מספר שבועות סמוך לש"ג במשטח המשמש לכלי רכב כבדים במחסום כיסופים.

 

עבירה אחרת המיוחסת לקצין היא הדחה בחקירה. הוא נאשם כי כאשר נעצר על ידי יחידת מצ"ח, פנה אל החייל עימו עישן את הסם וביקש ממנו שלא "להפיל אותו" ולמסור לחוקרי מצ"ח כי העדות שנתן בחקירתו לפיה הקצין השתמש בסם מסוכן היא שקרית.

 

סעיף האישום השלישי, בו מואשם סגן ע', נוגע לאירוע שהתרחש במהלך חודש אפריל השנה. למפקד הפלוגה הגיע מידע כי שלושה חיילים רכשו בקבוקי אלכוהול מחוץ לבסיסם. המ"פ ביקש מסגן ע' לערוך חיפוש בכליהם. שניים משלושת החיילים ביקשו מהנאשם שימסור למ"פ כי ערך בחיפוש בכליהם ולא מצא דבר.

 

סגן ע' אכן דיווח למפקדו דיווח שקר, אולם המ"פ לא האמין לדברים. הנאשם ושני החיילים תיאמו גירסה חדשה לגמרי לפיה סגן ע' אישר את הנסיעה בה נצפו שלושת החיילים רוכשים את בקבוקי האלכוהול, אולם ברכב היו רק שני חיילים.

 

עוד סיכמו כי אחד החיילים ישנה את הפרטים בכרטיס העבודה של הרכב, וכביכול יטענו כי במהלך הנסיעה ביקשו מהנאשם לשנות את מסלולם, אך לא הצליחו להשיגו. על פי הגירסה שסיכמו רק אחד החיילים רכש את השתייה החריפה "עבור חג הפסח" ואילו חברו לא ירד מהרכב כיוון ששוחח בטלפון עם אמו.

 

על מנת למצוא הסבר מניח את הדעת מדוע לא מצא סגן ע' את הבקבוקים בכליהם של החיילים ב"חיפוש" שערך, קבעו לומר כי אכן נערך חיפוש, השניים הכחישו כל קשר לרכישת בקבוקים ורק לאחר החיפוש הודה אחד החיילים בפני סגן ע' כי רכש את השתיה החריפה עבור החג. את הגירסה השקרית סיפרו שני החיילים למפקד הגדוד בעת תחקיר שערך בנושא.

 

בית הדין הצבאי האריך את מעצרו של הקצין, אולם בנושא זה הוגש ערעור, והדיון יתקיים השבוע בבית הדין הצבאי באורים.

פורסם לראשונה 24/06/2005 00:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי סנדר
מעבר כיסופים. ארכיון
צילום: מוטי סנדר
גראס. במחנה?
מומלצים