שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר ישראלי: התנזרות מסקס מחלישה את הזרעונים

  חוקרים מבית-החולים סורוקה מצאו כי גברים המתנזרים מיחסי מין מעל יומיים - פוגמים באיכות הזרעונים

  אמרו לכם שהשפיכה פוגמת בזרעונים? קבלו עידכון: חוקרים מהמרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע מצאו כי גברים המתנזרים מיחסי מין מעל יומיים פוגמים באיכות הזרעונים, מה שעלול להקשות על בת הזוג להרות. המחקר הוצג השבוע בכנס הפוריות האירופאי שנערך בדנמרק.

   

  ד"ר אליהו לביטס ועמיתיו בדקו 1,800 דגימות זרעונים שהתקבלו מ-900 גברים שהגיעו למרפאת הפוריות לבדיקות, בשל קושי התעברות של בת הזוג. צוות החוקרים בדק בכל דגימת זרע את מספר הזרעונים, את איכות השחייה שלהם לעבר הביצית ואת יכולת החדירה לביצית דרך חלק בראש הזרעון הקרוי "אקרוזום".

   

  בתוך כך רשמו החוקרים כמה ימים התנזר כל נבדק מיחסי מין, החל מיום של התנזרות ועד שבועיים ימים. החוקרים מצאו כי בקרב גברים שהיו בעלי איכות זרע נמוכה מלכתחילה, הימנעות מסקס במשך יומיים או יותר מפחיתה הן את תנועתיות הזרעונים - כלומר יכולתם לשחות לעבר הביצית, והן את יכולת החדירה אל הביצית בעזרת האקרוזום.

   

  מנגד, אצל גברים שהיו בעלי איכות זרע תקינה, היתה ירידה בתנועתיות הזרעונים לאחר 11 ימים של התנזרות, בעוד שהאקרוזום הראה יכולת מופחתת לחדור לביצית לאחר חמישה ימים של התנזרות.

   

  אף שמרפאות פוריות רבות ברחבי העולם, כמו גם בנקי זרע, ממליצים על התנזרות של שלושה עד חמישה ימים, מאמין ד"ר לביטס כי התנזרות שכזו אצל גברים בעלי איכות זרע נמוכה, תביא לבעיות עקרות. "יש כאלה שנמנעים מסקס במשך שבועות במחשבה שהדבר ישפר את איכות הזרעונים", סיכם ד"ר לביטס, "אך זוהי מחשבה שגויה, וההמלצה הטובה ביותר היא התנזרות של לא יותר מיומיים".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים