שתף קטע נבחר

"יורים עלינו, אחיך פה, בוא מהר"

כך זעק בטלפון הנייד עמרי, בן 17, ששהה בטרמפיאדה סמוך לבית חגי בעת הפיגוע. מעבר לקו היה חברו בן ה-19, אחיו של אחד מהפצועים. האח בן ה-19 סיפר ל-ynet: "עמרי התקשר אלי ובכה. יצאתי מהר מהבית וחיפשתי את אחי הקטן. רק אחרי כמה דקות אמרו לי שהוא נפצע ביד, חטף כדור". אמיר אזולאי, שנהג ברכב שחלף במקום כשלצידו רעייתו ובנו בן ה-4 ונפגע קל: "תודה לאל שהילד לא נפגע"

"יורים עלינו, יורים עלינו. אחיך פה. בוא מהר", כך זעק בטלפון הנייד עמרי (17) שעמד בטרמפיאדה סמוך לבית חגי, שם אירע אתמול (יום ו') הפיגוע בו נרצח הנער אביחי לוי בן ה-17. מעבר לקו היה נער בן 19, שאחיו הקטן היה בטרמפיאדה יחד עם עמרי, בדרכם לבאר שבע. האח הקטן נפצע באורח בינוני.

 

בטרמפיאדה שהה גם הנער אביעד מנצור שהיה בדרכו לביתו שבעתניאל ונפצע באורח קשה מאוד. "יצאתי מהר מהבית", שחזר הנער בן ה-19 בשיחה עם ynet, "הגעתי למקום וראיתי המון מכוניות מהיישוב, שמעתי גם יריות. חיפשתי את אחי הקטן, ורק אחרי כמה דקות אמרו לי שהוא נפצע ביד, חטף כדור.

 

"עמרי, בן הדוד שלי שהתקשר אלי, היה מבוהל ובכה, הוא סיפר לי שהרכב הפלסטיני עבר אותם, וכשראה שיש אנשים בטרמפיאדה עשה פרסה, חזר והתחילה האש. עמרי נפל, אבל לא נפצע, את אחי וחבר טוב שלו לקחו אל בית החולים". לדברי הנער, גם במהלך הטיפול בנפגעים נשמעו יריות.

 

תושבים בבית חגי סיפרו כי הטרמפיאדה הסמוכה לכניסה ליישוב נמצאת במקום חשוף יחסית. עוד סיפרו כי חייל בעמדה המרוחקת כ-150 מטר מהמקום מוצב על מנת לאבטח אותה.

 

יוחאי דמרי, חבר המשפחה של אביעד, שנפצע קשה מאוד, סיפר כי הנער עמד בטרמפיאדה בדרכו לביתו בעתניאל כאשר חלף הרכב ממנו נורה צרור היריות. אביעד עוד הספיק להתקשר להוריו ולהודיע להם על שאירע.

 

"הוא רץ והסתתר מהירי, אבל נפגע מיריות רבות בפלג גופו התחתון. תוך כדי פציעתו עוד הספיק להתקשר הביתה ודיבר עם ההורים. הוא אמר להם שהיה פיגוע ושנפצע ברגליו. בהמשך איבד דם רב וכעת נכנס לניתוח בבית החולים כדי לנסות ולהפסיק את אובדן הדם". אביו של אביעד, שהגיע אל בית החולים, ביקש שיביאו לו סידור תפילה לקראת כניסת השבת כדי שיוכל התפלל לשלום בנו. לנוכחים אמר רק כי הוא נמצא כעת "בתפילה גדולה".

 

"תודה לאל שהילד לא נפגע"

 

אל בית החולים סורוקה בבאר-שבע פונו בני הזוג רעות ואמיר אזולאי (23), שניהם נפגעו באורח קל מפגיעת רסיסי הקליעים. אמיר, המשמש כרכז הביטחון של היישוב בית חגי, נהג ברכב שנפגע. לצידו ישבה רעייתו רעות ובנם בן ה-4, שלא נפגע.

 

"קצת לפני השעה 17:00 אחר הצהריים יצאנו במכונית מהיישוב", סיפר אמיר בבית החולים בבאר שבע. "במכונית איתי היו הילד ואשתי. התכוונו לעשות את השבת מחוץ ליישוב, אצל חברים. לא הרחק מפתח היישוב, סמוך לטרמפיאדה ראינו קבוצת נערים והתכוונו לעצור ולקחת שניים מהם בטרמפ. אני מכיר את האנשים שהיו שם".

 

אמיר סיפר כי פונה על ידי צוותי מגן דוד אדום לאחר שהמשיך בנסיעה במכוניתו עד צומת אדוריים, הנמצא מדרום לבית חגי. "תוך רגע החלו יריות. חלק מהכדורים נורו לעברנו. רסיסים של הכדורים פגעו בי ובאשתי. בי פגעו הרסיסים בצוואר. גם אשתי לא נפגעה קשה. תודה לאל שהילד לא נפגע. זה היה מהיר ובקושי הספקנו להבחין במשהו. תודה לאל שזה נגמר כך מבחינתנו", אמר והראה לאימו המודאגת חולצה לבנה לשבת, שנותרה לא מוכתמת.


פורסם לראשונה 24/06/2005 20:05

 

בהכנת הידיעה השתתפו חנן גרינברג רוני סופר ודורון שפר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פינוי הפצועים
צילום: איי פי
צילום: דורון שפר
האמבולנס שפינה את הפצועים
צילום: דורון שפר
מומלצים