שתף קטע נבחר

לוי קושניר רוכש מחדש השליטה בנחושתן

יקנה כ-35% מהמניות לפי שווי של כ-70-60 מיליון שקל המחיר גבוה בכ-150% משווייה הבורסאי של החברה

איש העסקים לוי קושניר רוכש את חלקו של שותפו אורי קוויאטק בנחושתן השקעות, שש שנים לאחר שמכר לו מחצית ממניות השליטה.

 

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי קושניר וקוויאטק הגיעו להסכם לפיו קוויאטק ימכור לקושניר את מניותיו בחברה, בשיעור של כ-35%, לפי שווי חברה של כ-60-70 מיליון שקל. מחיר זה משקף שווי הגבוה בכ-150%-130% משווייה הבורסאי של נחושתן השקעות.

 

קוויאטק רכש את המניות ב-1999. עד המכירה שימש קוויאטק במשך יותר מ-30 שנה מנכ"ל אלקו החזקות, שבשליטת גרשון זלקינד. נחושתן השקעות, שנרכשה על ידי קושניר ב-92', רכשה אז את הפעילות של תדיראן מוצרי צריכה, וקוויאטק תרם מהידע שלו בענף המזגנים.

 

המניות מוחזקות בידי קוויאטק גם באמצעות חברה בת משותפת של השניים, נחושתן מעליות.

 

שתי האחזקות העיקריות כיום של החברה הן תדיראן-אמפא, העוסקת במסחר ובמתן שירות למוצרי חשמל ביתיים, ומוחזקת בשותפות שווה עם האחים פוגל ונקש; ונחושתן נכסים (54%), שהנכס העיקרי שלה הוא עיסקת קומבינציה בשותפות עם חברת מלונות ים סוף, שבשליטת אלי פפושדו.

 

מדובר במגדל מגורים יוקרתי מגדלי נווה-צדק, שההשקעה בו היא בהיקף של 150 מיליון שקל, והתמורה נאמדת ב-300 מיליון שקל. העיסקה הכושלת של החברה היא במניות מלונות הים התיכון (30%).

 

נחושתן השקעות הגיעה ב-2003 לגירעון של 73 מיליון שקל בהון העצמי אחרי משבר קשה שעברה. ואולם בסוף 2004 צומצם הגירעון ל-3.6 מיליון שקל בלבד. ב-2004 נפרדה משותפתה קרייר בתדיראן מוצרי צריכה אחרי מאבק משפטי אגרסיבי.

 

כתוצאה מכך וממכירת המניות בנכסים לנצבא, רשמה החברה רווח הון של 80 מיליון שקל שהעביר אותה לרווח של 70 מיליון שקל ב-2004. מימוש נוסף של נחושתן היה בחברת אופיר אופטקרוניקה שהעניק לה רווח של 17 מיליון שקל. ברבעון

הראשון של 2005 הרוויחה נחושתן השקעות כחצי מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי שמעוני
לוי קושניר. חוזר לנחושתן
צילום: אלי שמעוני
מומלצים