שתף קטע נבחר

מבקר המדינה הקפיא חקירה הנוגעת למנכ"ל רשות הדואר

הסיבה: המנכ"ל הגיש למבקר המדינה תלונה נגד מבקר הפנים של רשות הדואר

המאבקים ברשות הדואר הגיעו למשרדו של מבקר המדינה. באחרונה הקפיא משרד מבקר המדינה חקירה שניהל נגד מנכ"ל רשות הדואר, יוסי שלי.

 

מבקר המדינה קיבל את ההחלטה להקפיא את החקירה נגד שלי בעקבות תלונה שהגיש שלי נגד מבקר הפנים של רשות הדואר, צבי איזנשטיין. כך עולה ממכתב ששלח למבקר המדינה עו"ד יגאל קווה, ממשרד עורכי הדין גדעון פישר ושות', ושהגיע לידי "ידיעות אחרונות".

 

מבקר המדינה פתח בחקירה ברשות הדואר לאחר שאיזנשטיין פנה אליו וציין כי הוא חושש מהונאה באחד מחוזי ההתקשרות של רשות הדואר. דוברת מבקר המדינה מסרה בתגובה כי המבקר לא מוסר מידע על פעולותיו.

 

המאבק בין מבקר הפנים של רשות הדואר למנכ"ל הרשות מתרחש על רקע נסיונותיה של שרת התקשורת, דליה איציק, להדיח את שלי מתפקידו.

 

כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", איציק זימנה את שלי ללשכתה לפני כחודשיים, וביקשה ממנו להתפטר מתפקידו. אחד מנימוקיה של איציק לדרישתה זו היה טיוטת דו"ח של מבקר הרשות, שמטיח טענות חמורות בשלי. הדו"ח הגיע לידי איציק מבלי שעבר קודם אצל שלי, ועורר את כעסו של המנכ"ל. שלי סירב לדרישת השרה, וכעת נראה כי ההדחה תיעשה - אם בכלל - באמצעות החלטת ממשלה.

 

במכתבו למבקר המדינה ציין עו"ד קווה כי בהקפאת הטיפול מאפשר המבקר לנחקרים לפעול כדי לעכב את החקירה בעניינם, ובכך נגרמת פגיעה בשלטון החוק.

 

שלי מצדו מסר בתגובה כי הוא מברך על בדיקת מבקר המדינה, וכי הוא חושש ששרת התקשורת הוטעתה בעקבות ממצאים שגויים שהעביר אליה מבקר הפנים של רשות הדואר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים