שתף קטע נבחר

בזק: משרד התקשורת לא ממתין לבג"ץ בעניין יס

המשרד החליט לממש 10 מיליון שקל מתוך הערבויות שהפקידה החברה. מנכ"ל בזק: מתעוררות תהיות ביחס לעיתוי ההחלטה, ימים ספורים לפני הדיון בבג"ץ בעתירת בזק בנושא הזרמת כספים ליס

משרד התקשורת מנסה לקבוע עובדות בשטח לפני הדיון בבג"ץ על הזרמת כספים לחברת הלוויין. כך טוען מנכ"ל בזק, אמנון דיק, במכתב ששלח למנכ"ל משרד התקשורת, אבי בלשניקוב.

 

מכתבו של דיק בא בעקבות החלטת המשרד לממש 10 מיליון שקל מתוך הערבויות שהפקידה החברה לטובת המדינה. המשרד החליט על מימוש הערבויות לאחר שהתברר כי בזק הפרה את החלטת המשרד בנוגע להזרמות ההון לחברת הלוויין יס. בזק יכולה לערער על החלטת המשרד, והיא צפויה לעשות כן.

 

דיק כותב עוד: "מתעוררות תהיות ביחס לעיתויה של החלטתכם - ימים ספורים לפני המועד הקבוע לדיון בפני בג"ץ בעתירתה של בזק בנושא הזרמת כספים ליס. אנו סבורים, בכל הכבוד, כי מן הראוי להמתין לדיון ולהכרעת בג"ץ בעתירה".

 

משרד התקשורת חייב את בזק להזרים הון לחברת הלוויין בסכומים שלא יעלו על חלקה היחסי במניות החברה. אם בזק תהיה מעוניינת להזרים כספים נוספים, היא תצטרך לגייס כספים משותפותיה לבעלות על חברת הלוויין, או לגייס כסף ממשקיעים חיצוניים כמו בנקים או חברות ביטוח. באחרונה הודיעה בזק על סכומים שהסכימו גופים מוסדיים להעמיד לטובת יס, אך ההסכמה של גופים אלה באה לאחר מתן התחייבות של בזק להחזרת הכספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
דיק: מתעוררות תהיות ביחס לעיתוי
צילום: חן מיקא
מומלצים