שתף קטע נבחר

מנהרה התגלתה באזור התעשייה של נווה דקלים

המנהרה באורך של כ-20 מטרים נועדה לעקוף את מחסום תופאח, כדי להכניס מחבלים מהשטח הפלסטיני לשטח הישראלי

צה"ל חשף הלילה (יום ב') מנהרה שנחפרה מאזור חאן יונס לעבר אזור התעשייה של נווה דקלים. הפלסטינים תכננו ככל הנראה להחדיר מחבלים או להעברת אמצעי לחימה במנהרה הזו.

 

המנהרה באורך של כ-20 מטרים נועדה לעקוף את מחסום תופאח, כדי להכניס מחבלים מהשטח הפלסטיני לשטח הישראלי. גורמי צבא אומרים שניכר שהפלסטינים, המיומנים בחפירת מנהרות באזור רצועת עזה, הצליחו לחפור אותה בזמן קצר וייתכן שנחפרה באחרונה.

 

הסיבה לכך היא שבמנהרה הזו לא התגלו דפנות עץ ומרכיבים נוספים, האופייניים למנהרות ארוכות יותר שנמצאו בעיקר באזור רפיח. יחד עם זאת, גם במנהרה הזו יכלו לעבור מחבלים, או להעביר חומרי חבלה.

 

הפלסטינים הם שגילו את המנהרה והעבירו את המידע למערכת הביטחון. בצה"ל יפעלו להרוס אותה בהמשך היום.

 

וברקע נמשכת ההסלמה הביטחונית. שתי פצצות מרגמה נחתו בהתנחלויות בדרום רצועת עזה. האחת גרמה לנזק למבנה והשנייה נפלה בחממות יישוב סמוך ולא גרמה כל נזק. לא היו נפגעים.

 

אמש ירו חמושים פלסטינים פצצת מרגמה לעבר התנחלות בצפון רצועת עזה. הפצצה נחתה בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת. לא דווח על נפגעים ולא נגרם כל נזק.

 

בבית בכפר דיר אבול משעל, צפונית מערבית לרמאללה, איתר כוח מילואים חומרי הסתה הכוללים תמונות של שאהידים, שני דגלים של הג'יהאד האיסלאמי, שלטי פתח וארבע כיפות סרוגות. החומרים הוחרמו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חנן גרינברג
צה"ל יהרוס את המנהרה. ארכיון
צילום: חנן גרינברג
מומלצים