שתף קטע נבחר

נפאל: שוחררו 90 תלמידי תיכון שנחטפו על ידי מורדים

המורדים חטפו את התלמידים בכפר נידח כ-300 ק"מ מערבית לקטמנדו ושחררו אותם רק לאחר חמישה ימים. כל התלמידים שוחררו בשלום ולא דווח על נפגעים. לאחרונה התרבו חטיפות כאלה שנועדו ללמד את בני הנוער על מאבק המורדים למען משטר קומוניסטי. בדרך כלל משוחררים התלמידים לאחר יומיים שלושה, אולם הפעם ארך הדבר יותר זמן. המשטרה לא שלחה כוח חילוץ כי "האזור מסוכן"

מורדים מאואיסטים בנפאל שחררו כ-90 תלמידי תיכון אותם החזיקו כבני ערובה במשך חמישה ימים. המורדים חטפו את התלמידים מכיתותיהם בכפר הררי נידח בשבוע שעבר, כך דיווח היום (ב') צבא נפאל. התלמידים, בכיתות ט' ו-י', שוחררו בשלום ולא דווח על נפגעים בקרבם. 

 

צבא נפאל הודיע כי המורדים חטפו את התלמידים ב-22 ביוני. הכפר, פודיאמריי, ממוקם כ-300 קילומטרים מערבית לבירה, קטמנדו.

 

המורדים נוהגים לחטוף קבוצות גדולות של תלמידים באזורים נידחים כדי ללמד אותם על מאבקם המהפכני בן תשע השנים, שמטרתו להחליף את הממשלה במשטר קומוניסטי. בדרך כלל החטופים משוחררים לאחר יומיים שלושה. ב-15 ביוני נחטפו 250 תלמידים מכפר סמוך ושוחררו שלושה ימים לאחר מכן. 

 

"התלמידים הללו מוחזקים הפעם יותר זמן מכרגיל, אולם אנו עדיין מקווים שהם ישוחררו - כמו במקרים קודמים - בימים הקרובים", אמר דורגה פוקרל, קצין בכיר במחוז לאחר החטיפה. לדבריו, מכיוון שהכפר נמצא באזור מבודד, "קשה לדעת מה בדיוק התרחש שם".

  

מפקד המחוז המקומי במשטרה, ביקרהאם גורונג, אמר כי "לא שלחנו לשם כוח חילוץ מכיוון שהאזור נחשב למסוכן". המורדים לוחמים משנת 1996 כדי להפיל את המשטר המונרכי ולהקים משטר קומוניסטי. המאבק הותיר כבר למעלה מ-11,500 אלף הרוגים.  


פורסם לראשונה 27/06/2005 10:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כוחות צבא בנפאל (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים