שתף קטע נבחר

אלישיב ללופוליאנסקי: אני אשלם למצעד הגאווה

אחרי שבית המשפט קבע כי ראש עיריית ירושלים ישלם 30 אלף שקל מכיסו עבור מצעד הגאווה, הציע הרב אלישיב לראש העירייה הלוואה לצורך התשלום, כ"תעודת כבוד" על התנהלותו בפרשה. אבל מתברר שגם ללופוליאנסקי יש גאווה: הוא סירב להצעה, ומקורביו הסבירו שהוא "מוכן לקחת עליו את התשלום במסירות"

לראש העיר יש גאווה משלו: הרב יוסף שלום אלישיב, מנהיג הזרם הליטאי, הציע היום (ב') לראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, לשלם את הקנס שגזר עליו בית המשפט בפרשת מצעד הגאווה, אך לופוליאנסקי סירב בנימוס.

 

ראש העיר התנגד לקיום מצעד הגאווה בעיר, בטענה שאינו יכול לתת יד לפגיעה בקדושת העיר, אך בית המשפט המחוזי בעיר קבע אתמול בעתירה מנהלית שהגישו אנשי "הבית הפתוח", שהאירוע יתקיים והעירייה תשלם סכום של 60 אלף שקלים ל"בית הפתוח", לצורך קיום ההפנינג שלאחר המצעד. עוד הוחלט כי מתוכם ישלם ראש העירייה לופוליאנסקי 30 אלף שקלים - באופן אישי. 

 

הרב אלישיב, שהגיע לברית שנערכה לנכדו של לופוליאנסקי, אמר לראש העירייה: "אשריך שנתפסת על דברי תורה". לופוליאנסקי חייך והרב הציע לו הלוואה לצורך תשלום הקנס. קרוביו של הרב אמרו כי מדובר בהזדהות מלאה עם המהלך של ראש העיר, ותעודת כבוד על התנהלותו.

 

לופוליאנסקי סירב בנימוס להצעה, ומקורביו הסבירו שהוא "מוכן לקחת עליו את התשלום במסירות". מקורביו של לופוליאנסקי אמרו כי הוא לא מתחרט לרגע על התנגדותו למצעד, וינהג באותה צורה גם בעתיד. "חבל", אמר לופוליאנסקי למקורביו, "שהשופטת לא השכילה להרחיב את אופקיה ולהבין את הנזק שגורם המצעד לירושלים".

 

בעירייה ניסו לבטל את המצעד, אך נכשלו

 

אנשי הבית הפתוח עתרו לבית המשפט נוכח התעלמות העירייה מהבקשות להשתמש בגן הפעמון לצורך המצעד, על אף שמדובר במתקן עירוני. היועץ המשפטי של העירייה מסר, כי מבחינה משפטית לא ניתן למנוע או שלא לאשר את קיום המצעד והכינוס בסמוך אליו. "בנסיבות האלו הלשכה המשפטית לא תוכל להגן בבית המשפט על עמדת הנהלת העירייה".

  

ראש העיר לופוליאנסקי שכר עורך דין פרטי שהסביר בכתב ההגנה כי המצעד יכול לגרום לפגיעה ברגשות הציבור, למהומות ולשפיכות דמים בעיר.

  

העירייה הודיעה בסוף השבוע כי אינה מאשרת את קיום המצעד, אך אנשי הבית הפתוח, שמארגנים את אירועי הגאווה בבירה הודיעו ש"האירועים יתקיימו כמתוכנן. המסלול אושר על ידי משטרת המחוז". מסלול המצעד אכן אושר על ישי המשטרה, לאחר ישיבה משותפת של אנשי הבית הפתוח עמם.

  

המצעד אמור להתקיים ביום חמישי בערב ברחוב בן יהודה בעיר. משם יצעדו דרך רחוב קינג ג'ורג' וקרן היסוד לגן הפעמון, בו תוקם הבמה המרכזית ויתקיימו מופעים.

  

באחרונה דחה הבית הפתוח את מצעד הגאווה העולמי בירושלים, נוכח הבעייתיות באבטחת האירוע במקביל למימוש תוכנית ההתנתקות, אך בכוונתם היה לארגן מצעד סולידי יותר ברחבי העיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב אלישיב. "נתפסת על דבר תורה"
צילום: זום 77
צילום: דן פורגס
לופוליאנסקי. "מוכן לקחת עלי את התשלום"
צילום: דן פורגס
מומלצים