שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  120 צעירים מהתפוצות יתחילו להתנדב במד"א

  מד"א סיים להכשיר 11 מדריכי עזרה ראשונה צעירים שהגיעו מארה"ב, אנגליה, קנדה וצרפת לקראת הגעתם של 120 בני נוער להתנדבות במד"א. הצעירים יתנדבו על האמבולנסים ברחבי הארץ, חלקם צפויים גם לעלות ארצה

  יש ציונות גם על האמבולנס: לאחרונה סיים מד"א להדריך 11 צעירים יהודים מאנגליה, קנדה, ארה"ב ובריטניה. המדריכים הטריים ידריכו בשפה האנגלית 120 צעירים שיגיעו מרחבי העולם, לקראת התנדבות בת חודשיים בתחנות מד"א השונות. התוכנית משותפת למד"א ולתנועת 'עליה' של הסוכנות היהודית.

   

  במסגרת תוכנית חו"ל של מד"א, מבקרים בארץ קבוצות צעירים יהודים

  מהעולם. הם מגיעים לתקופה של חודשיים, עוברים קורס עזרה ראשונה בסיסי המכשיר אותם להתנדבות במד"א ולאחר מכן משובצים להתנדבות בתחנות מד"א ברחבי הארץ. בתקופת התנדבותם נחשפים המתנדבים, בין השאר, באמצעות מפגשים עם אנשי צוות אחרים ועוד, להווי ולתרבות של החיים בישראל. חלק ממשתתפי התכנית חוזרים לתקופת התנדבות שנייה ושלישית ורבים מהם עולים ארצה ומביאים בעקבותיהם את בני משפחותיהם.

   

  במשך שבועיים וחצי העמיקו 11 חניכי קורס מדריכי העזרה הראשונה את ידיעותיהם בתורת העזרה הראשונה, למדו את עקרונות המתודיקה, העמידה מול כיתה והטכניקות של ההדרכה בכלל והדרכת עזרה ראשונה בפרט. את הקורס הדריך הפארמדיק אלון בסקר.

   

  כאמור, מיועדים המדריכים להדריך את המחזור הקרוב שימנה כ- 120 צעירים מארצות שונות ובהן: קנדה, ארה"ב, צרפת, אוסטרליה, מקסיקו, גואטמלה, ניו-זילנד ודרום אפריקה. לאחר הקורס יתפזרו המדריכים וילוו את חניכיהם בתחנות מד"א בהן ישובצו בכל רחבי הארץ על מנת להקל על קליטתם בארץ.

   

  "אנו רואים חשיבות עליונה במפעל העלייה למדינת ישראל" אומרים במד"א, "בצורה זו מד"א משתתף במפעל הציוני החשוב של איחוד יהודי התפוצות. תוכנית ההתנדבות זוכה גם להערכה רבה בקרב הקהילות היהודיות בחו"ל המחזקת את הקשר של מדינת ישראל עם התפוצות ואת הקשר של מד"א עם אגודות הידידים שלו בחו"ל המשכילות להשתמש במתנדבים אלה, עם שובם לארצם, כשגרירים ומסבירים על מד"א בישראל ופעולותיו".

   

  רוצים לדבר על זה? היכנסו לפורום מד"א, כאן בפורומים הרפואיים של ynet.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי גל
  מתנדבים עולים. ציונות בחלוק לבן
  צילום: איתי גל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים