שתף קטע נבחר

"על חברות הפארמה להפסיק להכפיש את ישראל"

מנכ"ל טבע ישראל: בקשתן של חברות זרות להאריך את משך תקופות הפטנט של תרופות תגרור נזק של מיליונים למערכת הבריאות ולחולים בישראל

"על חברות הפארמה הבינלאומיות להפסיק להכפיש את שמה של מדינת ישראל כמדינה מופקרת, בה סודות תעשייתיים נגישים לכל דורש". כך אמר אתמול (א') מנכ"ל טבע ישראל וסגן נשיא בקבוצת טבע, מייק נץ, בפתיחת ועידת התרופות של ישראל.

 

"בימים אלה הגיש משרד המשפטים הצעה לתיקון בחוק הפטנטים - תיקון שנועד לסגור פרצה בחוק. החל מ-1998 העניק המחוקק הארכה של עד חמש שנים לפטנטים בתחום הפרמצבטיקה. כתוצאה מפירוש מוטעה - עם כל הכבוד - של סגן הרשם, נוצרה הזדמנות לחברות הזרות לבקש הארכה נוספת של כשנה וחצי לזו שהייתה מקובלת עד אז", אמר נץ.

 

"פירצה זו מנוצלת עד תם. מאז ההחלטה הוגשו כבר כ-100 בקשות הארכה והיד עוד נטויה. התאחדות התעשיינים חישבה ומצאה כי הנזק שיגרם למערכת הבריאות בגין 15 תרופות שכבר קיבלו אישור מוערך ב-143 מיליון שקל".

 

לדבריו, חשבון פשוט מראה כי אישור בקשות הארכה של עוד עשרות תרופות יגרור נזק של מאות מיליונים למערכת הבריאות ולחולים בישראל, שיצטרכו בעתיד להמשיך ולשלם עבור תרופות יקרות במקום לפתוח את השוק לתרופות גנריות שמורידות את המחיר ב-80%.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
"הפרצה מנוצלת עד תום"
צילום: סי די בנק
מומלצים