שתף קטע נבחר

8 וחצי שנות מאסר לבן 17 שניסה לבצע פיגוע

חוסם עבדו, בן 17 משכם, הגיע למחסום חווארה כשהוא לבוש בחגורת נפץ ונושא תבנית ביצים - על מנת שלא לעורר חשד. הוא תיכנן להתפוצץ במחסום אבל החיילים, שחשדו בו בכל זאת, עצרו אותו ומנעו אסון. בית המשפט: גילו הצעיר לא מפחית מחומרת מעשיו

בית המשפט הצבאי בשומרון גזר היום (יום ב') שמונה וחצי שנות מאסר בפועל ושנה וחצי מאסר על תנאי על חוסם עבדו (17) משכם בגין ניסיון לגרימת מוות בכוונה תחילה.

 

הנער הפלסטיני נתפס ב-24 במרס 2004 במחסום חווארה דרומית לשכם, כשהוא נושא על גופו חגורת נפץ אותה תכנן להפעיל במחסום ולפגוע בחיילים שבמקום. עירנות של חיילי גדוד 202 של הצנחנים היא שמנעה מהנער לממש את כוונתו.

 

בגזר הדין הדגיש בית המשפט את העובדה, כי גם הצורך להתחשב בגילו של הקטין אינו מבטל את חומרת מעשיו שנועדו לרצוח חפים מפשע.

 

מכתב האישום שהוגש נגד הנער, ומתאר את התהליכים שקדמו לניסיון הפיגוע, נכתב כי חגורת הנפץ הורכבה מרצועות בד אשר הרכיבו ארבעה כיסים שמולאו בחומר נפץ, מסמרים וחתיכות ברזל. חומר הנפץ חובר למתג הפעלה ולסוללה.

 

נטען כי הנער נשלח על ידי הזרוע הצבאית של הפת"ח. טרם היציאה לפיגוע הוא צולם כשהוא מחזיק באקדח וכן כתב את צוואתו. הנער אף הגיע למחסום כשהוא מחזיק בידו תבנית ביצים על מנת שלא לעורר את חשדם של החיילים.

 

מאז ינואר נעצרו מעל 50 צעירים פלסטינים מתחת לגיל 18 בחשד לפעילות חבלנית.

 

לפני מספר ימים נעצר במחסום חווארה נער בן 16 עם חמישה מטעני צינור בתוך ארגז. הוא טען: "לא רציתי לפוצץ אף אחד, רציתי רק להיעצר כדי שמשפחתי תקבל תשלום מאגודת האסירים הפלסטינים".

 

בתחילת החודש נעצרו במחנה הפליטים עסכר בשכם חוליה שגייסה נערים בני 15 ו-16 לביצוע פיגועי התאבדות בישראל. בין העצורים היו ארבעה מגייסים וארבעה קטינים שגויסו כדי להיות מתאבדים. החוליה כוונה על ידי חיזבאללה.

 

במאי נתפס נער בן 14 במחסום חווארה עם מטעני צינור מוכנים להפעלה ומצית. באותו שבוע נתפס באותו מחסום נער בן 15 עם שני מטעני צינור.

 

באפריל נתפסו נערים במחסום ג'למה צפונית לג'נין עם 11 מטעני צינור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הנער נתפס במחסום (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים