שתף קטע נבחר

מבצע גיוס לילי: 600 הגיעו למלון "מעוז הים"

השמועה על פריצה אפשרית של כוחות הביטחון שוב עשתה לה כנפיים ובאישון לילה גוייסו עשרה אוטובוסים עמוסים במתנגדי ההתנתקות שהגיעו למלון בנווה דקלים. בין המגיעים גם ינטה קוקמנגה, בת 85, שסיפרה: "יש לי אנרגיות בשביל ארץ ישראל"

פחות מ-50 יום להתנתקות, והמתח בשטח בשיאו: באישון לילה ובמבצע שלא יבייש אף ארגון חשאי הגיעו הלילה (יום ג') כ-600 מתומכי מאבק המתנחלים אל מלון "מעוז הים" בגוש קטיף. זאת, נוכח חשש שכוחות הביטחון יפרצו למלון בעקבות שמועה שפשטה בקרב המתנגדים.

 

 

פעיל הימין הקיצוני וממנהיגי המלון, איתמר בן-גביר, היה שם לקבל את פניהם. "המקום הזה הופך לסמל של המאבק נגד גירוש יהודים מאדמות ארץ ישראל. בזכות המשטרה והצבא מגיעים לכאן בשבוע האחרון כמעט מדי ערב מאות אנשים. יש בכך משום אמירה לראש ממשלת ישראל, אריאל שרון. האנשים שמגיעים אומרים לו - 'אתה יכול לקבל איזה החלטות שאתה רוצה. בפועל, בעולם המעשה, אלפי תומכים ימנעו ממך את הגירוש'".

 

הזעקת תומכי המתנחלים החלה כבר אמש. קריאות הועברו למפעילי גיוס בגוש קטיף ומחוצה לה ובתוך שעות ספורות הגיעו למלון כעשרה אוטובוסים עמוסים בנים ובנות, מרמת גן, מירושלים, מבית שמש, משדרות ומיישובים נוספים.

 

בין המגיעים הייתה גם ינטה קוקמנגה, תושבת בית שמש בת 85. "באתי לכאן כדי לבכות", אמרה ל-ynet. "יש לי אנרגיות בשביל ארץ ישראל. אני אומרת לאריאל שרון שהוא איבד את ראשו. אני נמצאת כאן במלון הזה כדי לומר שגם פה, ברצועת עזה, זאת ארץ ישראל".

 

מנהלת קל"ע (קליטה לעזה), בראשותם של בני הזוג דתיה ואריק יצחקי, ארגנה שקי שינה למי ששכח להביא. בתוך המלון אירגנו למאות שהגיעו פינה להניח את ראשם. חלק מהם לא עומדים לעזוב בקרוב את מלון קיצוני הימין. "רק כך נצליח למנוע את כוונת הזדון של כוחות הביטחון להיכנס בניגוד לכל דין למלון פרטי", אמר יצחקי.

 

כשני קילומטרים מדרום למלון הוסיפו להתבצר הלילה קבוצה בת כ-30 מתנחלים צעירים בבית פלסטיני ריק עליו השתלטו. בכניסה הוצבה מזוזה ושומר חמוש נותר לשמור על העשרות שלנו בפנים.

 

על החלון בקומת הקרקע הוצב שלט ועליו נכתב: "טל-ים", מאחז לזכרה של טלי חטואל ז"ל". סיורים של צה"ל חלפו במקום אחת לחצי שעה, כדי לבדוק שלא אונה רע למחזיקי המאחז החדש, שהוקם ביום ראשון לאחר שצה"ל הרס 11 מבנים בסמוך ליישוב שירת הים.

 

בינתיים מסתמן כי בצה"ל ובמשטרה החליטו שלא לפעול הלילה נגד שוכני המלון. בין יתר השיקולים עלה גם החשש מפני שפיכות דמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כשש מאות זרמו לגוש
צילום: איי פי
צילום: צפריר אביוב
ההתכתשות הסמוכה, השבוע
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
עשרה אוטובוסים גוייסו (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מומלצים