שתף קטע נבחר

סין: צעיר ישראלי נפל לנהר בדרום - ונהרג

ישראלי בן 22 שטייל עם שלושה מחבריו במסלול פופולרי בדרום החליק מסלע ונפל לנהר. בתום חילוץ בן חמש שעות נאלצו הצוותים הסינים לקבוע את מותו. הודעה נמסרה למשפחתו. לפני שלוש וחצי שנים טבע במקום ישראלי נוסף

חופשתם של ארבעה מטיילים ישראלים בדרום סין נקטעה אתמול (יום ב') בתאונה קטלנית. בשעות הצהריים המאוחרות, במהלך טיול במסלול "ערוץ דילוג הנמר" שבמחוז יונאן, החליק מסלע אחד המטיילים, צעיר בן 22 מרעננה, ונפל לתוך ערוץ הנהר.

 

חבריו מיהרו לרדת לערוץ, אחד מיובליו של נהר היאנג צה, בניסיון לסייע למטייל שנפל, אולם במהרה הבינו שלא יצליחו לחלצו לבד והזעיקו סיוע מרשויות סין. פעולות החילוץ ערכו כחמש שעות, ובסיומן נאלצו הצוותים לקבוע את מותו של הישראלי. במהלך העבודות נקרע אחד החבלים ששימש את המחלצים הסינים ואחד מהם נפל למים, נסחף וטבע למוות.

 

קונסול ישראל בסין, אלון שמר, אמר בשיחה עם ynet כי "מדובר באזור מתוייר מאוד. היה לכוחות החילוץ הרבה מזל, כי זרימת הנהר חזקה מאוד, ולרוב הנופלים נסחפים למרחק של עשרות קילומטרים. במקרה זה, גופת המטייל נתקעה בסלע סמוך מאוד למקום הנפילה, מה שהקל במעט על הוצאתה מהערוץ".

 

שמר הוסיף כי "התחלנו לערוך את הסידורים הדרושים כדי להעביר את גופת הצעיר לישראל, דרך בייג'ינג. אנחנו מאוד מקווים שהבירוקרטיה תאפשר את הגעת הגופה לישראל עוד היום".

 

זהות ההרוג טרם הותרה לפרסום, אולם הודעה נמסרה למשפחתו.

 

לפני כשלוש וחצי שנים גבה הנהר את חייו של צעיר ישראלי נוסף. ישי רוזנבלו, בן 23 מהיישוב אפרת, ניסה לחצות את הנהר בשחייה, במקום להשתמש במעבורת שמפעילים התושבים המקומיים. הוא לא שעה לאזהרות חברו שטייל עימו, ונסחף בזרם החזק.

 

במשך כשבועיים ערכו צוותים גדולים חיפושים נרחבים אחר רוזנבלו בטווח של כ-100 קילומטרים מהנקודה בה נסחף. גופתו נמצאה לאחר כשבועיים, במרחק של יום הליכה מהמקום בו ניסה לחצות את הנהר.


פורסם לראשונה 28/06/2005 03:15

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האזור בו נמצא ישי רוזנבלו
מומלצים