שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רעיון: לאסור נהיגה בלילה לנהגים חדשים

  בשם הבטיחות בדרכים, החליט ח"כ דני יתום לעורר לחיים הצעה שנחלה כישלון בעבר: איסור על שימוש ברכב לנהגים צעירים בשעות הלילה המאוחרות. למה שהפעם זה יעבוד?

  ח"כ דני יתום (עבודה) הניח אתמול (ב') על שולחן הכנסת הצעת חוק, הקוראת לאסור על נהיגת נהגים צעירים בין שעות הלילה 02:30 ל-05:30. זאת, במטרה למנוע תאונות דרכים הנגרמות על-ידי צעירים שחוזרים בשעות לילה מאוחרות מבילוי ונוהגים באופן פרוע ומסוכן.

   

  היום אמר ח"כ יתום ל-ynet, כי הצעת החוק באה בעקבות מחקר שערך דוקטור ירון דגן, מנהל המכון לרפואת שינה. במחקר האמור הוכיח דגן, כך יתום, כי השעות האמורות הן המסוכנות ביותר לנהגים צעירים. לדבריו, אלה השעות בהן נהגים צעירים מועדים לתאונות קשות. יתום הוסיף כי אם מתייחסים לנתוני המשטרה המוכיחים מעורבות גבוהה של צעירים בתאונות דרכים בשעות אלה, ברור כי יש למנוע מהם לנהוג בזמן זה.

   

  אלא שעניין אחד פעוט כמעט ונשמט מהצעת החוק. למעט שלילת חופש התנועה של צעירים בשעות מסוימות, בעבר כבר נעשה ניסיון למנוע נהיגת צעירים בשעות אלה, שנחל לטענת המשטרה כישלון חרוץ.

   

  הצעירים המתינו

   

  רעיון זהה לחלוטין, שכלל איסור נהיגה של נהגים צעירים בשעות לילה מאוחרות, נוסה לפני מספר שנים, כשהוא מלווה בקמפיין תקשורתי נרחב. אתם תוהים לאן נעלמו אותן תקנות? נתוני המשטרה במשרד התחבורה הוכיחו כי גם אם נרשמה ירידה במספר התאונות ב"שעות האסורות", הייתה עליה בשעות מאוחרות יותר. במילים אחרות, הנהגים הצעירים שנאלצו לדחות את חזרתם הביתה עקב "שעות העוצר", המתינו לשעות בוקר מאוחרות יותר. ואז נהגו עייפים (עוד יותר), לעיתים שתויים (עוד יותר), עם כל המשתמע מכך.

   

  ומה אמר על כך ל-ynet ח"כ יתום? "מבחינתי עדיף שנהג צעיר יחזור הביתה לפני שהמסיבה נגמרת, או שימתין עד השעה 05:30 אם מאד חשוב לו, מאשר שלא יחזור בכלל".

   

  ומה אתם חושבים?

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איסור על נהיגה בשעות הלילה לנהגים חדשים?
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים