שתף קטע נבחר

נתניהו מציג בניו יורק: כך עוזרים לחברים

במסגרת אירוע יוקרתי במנהטן, שאורגן בידי יועצו לשעבר של נתניהו, נמכרו כרטיסים בכ-200 אלף דולר. בנוסף לנאום הכלכלי ניסה שר האוצר נתניהו לשכנע את הנוכחים לתרום למארגן האירוע

מוזמני האירוע היוקרתי בניו יורק המתינו בדריכות, בנימין נתניהו, ינאם על "הזדמנויות חדשות בכלכלה הישראלית בעקבות הרפורמות". אבל ההמשך היה מאכזב: במקום זה ניסה נתניהו בעיקר לשכנע את המוזמנים לסייע כספית ולמארגן האירוע, דניאל דורון, שהוא במקרה חבר שלו.

 

דורון עומד בראש "המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי". שלשום יזם המרכז כנס במלון "סנט ריג'ס" במנהטן. הנואם המרכזי באירוע, שכלל ארוחת ערב, היה נתניהו. עבור התענוג שילם כל אחד מ-200 המוזמנים "דמי השתתפות" בסך 1,000 דולר. "כל ההכנסות יוקדשו לקידום הפעילות החינוכית של המרכז", נאמר בהזמנה.

 

במהל האירוע החמיא לנתניהו הכלכלן הנודע פרופ' מילטון פרידמן, באמצעות שיחת וידיאו: "נתניהו מבין כלכלה, מבין את הבעיות ומוכן להשתמש בכוחו הפוליטי כיד לטפל בהן".

 

בנאומו דיבר נתניהו על הבעיות שבפניהן ניצבה ישראל ועל תחילת התפנית. הקהל, ובתוכו אנשי "מקסים בנק", בנק אמריקני שמתכוון לפתוח סניף בישראל, ציפה לדברי נתניהו על "הזדמנויות חדשות", אבל לא זכה לשמוע עליהן.

 

במקום זה נאלצו המוזמנים לשמוע את שר האוצר מבקש לסייע למכון של חברו, דניאל דורון: "הוא צריך את הסיוע שלכם, הוא צריך כסף", אחר כך חזר על דבריו: "תנו לו כסף עזרו לו לסייע לי".

 

אחדים מבאי האירוע תהו האם זו סיבה מספיק טובה לשר האוצר של ישראל להופיע בפני שועי ניו יורק ולבקש מהם מהם לתת כסף לחבר שלו.

 

כתבנו גד ליאור מדווח, כי דורון שימש יועץ לנתניהו בתחום הכלכלה החופשית, בתקופה שבה שימש נתניהו ראש הממשלה. הוא גם השתתף בצוותים שהכינו הצעות למדיניות הכלכלית של ממשלת נתניהו.

 

יועץ התקשורת של נתניהו אמר בתגובה: "שר האוצר היה אורח של המכון החברתי-כלכלי. השר מעריך את פעילות המכון לקידום המשק והכלכלה הישראלית".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
נתניהו. עוזר לחבר
צילום: סבסטיאן שיינר
דניאל דורון, חבר של שר האוצר
מומלצים