שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  אורמת תקבל את אות "הגלובוס הירוק"
  ארגוני הסביבה בחרו באורמת בין השאר משום שהחברה "הקימה את הפרויקט החלוצי של הפקת חשמל מבריכות השמש בים המלח, והיא ממשיכה ליזום ולקדם את נושא האנרגיה הלא-מתכלה, מתוך אידיאולוגיה של הימנעות משימוש בחומרים מתכלים ומזהמים"

  חברת אורמת תעשיות מיבנה נבחרה על ידי ארגוני הסביבה בישראל כזוכה באות "הגלובוס הירוק" לשנת 2005 על תרומתה למען בריאות הציבור ואיכות הסביבה.

   

  בנימוקים להענקת הפרס נאמר: "חברת אורמת מוכיחה, כי ייצור אנרגיה ממקורות מתחדשים הוא עסק כלכלי רווחי ביותר. זאת, באמצעות פרויקטים ב-60 מדינות
  ושליטה בחלק ניכר משוק החשמל הגיאותרמי בארה"ב. חברת אורמת הקימה את הפרויקט החלוצי של הפקת חשמל מבריכות השמש בים המלח, והיא ממשיכה ליזום ולקדם את נושא האנרגיה הלא-מתכלה, מתוך אידיאולוגיה של הימנעות משימוש בחומרים מתכלים ומזהמים. בכך היא מקדמת תפישות של פיתוח בר-קיימא ומוכיחה, כי קידמה ופיתוח אינם חייבים לבוא על חשבון בריאות הציבור. בנוסף, החברה פועלת כל שנות קיומה ממפעל בעיר יבנה, שם היא מקיימת פרויקטים חברתיים וחינוכיים".

   

  באירוע "הגלובוס הירוק" יעניקו הארגונים הירוקים אותות לגופים ואישים אשר הצטיינו בפעילותם למען בריאות הציבור. בין מקבלי האותות: עסקים, חברי כנסת, ארגוני סביבה ומתנדבים. אות מיוחד, "הגלובוס השחור", יוענק כציון לגנאי לגוף שלדעת ארגוני הסביבה פוגע במיוחד בבריאות הציבור.

   

  לדברי עו"ד אלונה שפר (קארו), מנכ"לית ארגון "חיים וסביבה", הקטגוריה של "יזמות עסקית ירוקה" בתחרות "הגלובוס הירוק", מצביעה על כך שאפשר להצליח בעסקים תוך כדי הימנעות מפגיעה בבריאות הציבור. לדבריה "לציבור נמאס מהמצב שתעשיות מזהמות פוגעות בבריאות שלו אך ממשיכות ליהנות מרווחים עצומים. לא ייתכן שהמגזר העסקי לא ישקיע בהגנה על בריאות הציבור".

   

  אות "הגלובוס הירוק" יוענק בטקס חגיגי שיערך ב-7 ליולי בבית "מיומנה" ביפו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אורמת תקבל את אות "הגלובוס הירוק" "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים