שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הסכם: מתנחלים מחומש יעברו לקיבוץ יד חנה

  חומש היא התנחלות בצפון השומרון, המיועדת לפינוי במסגרת תוכנית ההתנתקות. יד חנה הוא קיבוץ, שהיה הקיבוץ הקומוניסטי היחיד בארץ. בעקבות סיכום מיוחד יעברו עשרות משפחות מההתנחלות לקיבוץ וייקלטו בו בשיוויון מלא

  יותר מ-30 משפחות מההתנחלות חומש שבצפון השומרון יעברו לקיבוץ יד חנה וייקלטו בו באופן שוויוני - כך סוכם אמש (יום ג') במסמך עקרונות שגובש בין ראש מינהלת סל"ע, יונתן בשיא, למנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, יעקב אפרתי.

   

   

   

  על-פי ההסכם, תיווצר מערכת שוויונית בין הקהילות ביחס לזכויות במגרש הבנייה, וכן בזכויות הקשורות לאגודה השיתופית, דבר שהמנהל לא איפשר עד כה והתאפשר בעזרת ראש המועצה האזורית עמק חפר, נחום איצקוביץ', שגישר בין הצדדים.

   

  עוד סוכם שגם אנשי חומש וגם אנשי יד חנה יקבלו מגרש מגורים של דונם אחד ויהיו שותפים באופן מלא לנכסים הכלכליים והציבוריים: המטעים, אזור התעשייה, בריכת השחייה והמועדון.

   

  בשיחה עם ynet אמר איצקוביץ' כי "ההסכם מאפשר את מעבר תושבי חומש ליד חנה בדרכי נועם ובתנאים שיוויוניים. זה בסיס ליצירת קהילה משותפת הגיונית לשנים הבאות. יש כאן מיוחדות חברתית גדולה - מתנחלים מהימין מתחברים עם מי שהיה הקיבוץ הקומוניסטי היחיד במדינת ישראל".

   

  "חוץ מעניין של תוויות, בסופו של דבר מדובר באנשים", הסביר איצקוביץ', "מדובר גם בתוצאה של שינויים שחלו בחברה הישראלית. מדובר בשתי קהילות שנמצאות במשבר עמוק כל אחת מסיבותיה היא, והמיזוג הזה צריך להצמיח קהילה חזקה ומשותפת". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  בדרך לקיבוץ. חומש
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים