שתף קטע נבחר

עסקת ענק: בנק אוף אמריקה רוכש חברת כרטיסי אשראי

ישלם 35 מיליארד דולר במזומן ובמניות תמורת MBNA, מנפיקת כרטיסי האשראי וספקית מוצרי התשלום הגדולה בארה"ב. במסגרת העסקה צפויים פיטורים של כ-6,000 עובדים

תאגיד בנק אוף אמריקה, הבנק המקומי הגדול בארה"ב, הכריז היום (ה') על חתימת הסכם לרכישת תאגיד MBNA, אחת מחברות כרטיסי האשראי הגדולות בעולם, תמורת 35 מיליארד דולר במזומן ובמניות.

 

הבנק מסר עוד כי בעקבות העסקה הוא מצפה להשיג חסכון בהוצאות בסך 850 מיליון דולר אחרי מסים עד 2007. הפחתת העלויות תגיע ממגוון מקורות, בין

השאר מפיטורים של כ-6,000 עובדים.

 

העסקה תוסיף לבנק כ-40 מיליון חשבונות פעילים, יותר מ-20 מיליון חשבונות חדשים וקשרי שיתוף פעולה עם יותר מ-5,000 ארגונים ומוסדות פיננסיים. העסקה צפויה להסתיים ברבעון הרביעי של 2005. במסגרת העסקה, יקבלו בעלי המניות של MBNA כ-0.5 מניות של בנק אוף אמריקה תמורת כל אחת מהמניות שלהם ועוד 4.125 דולר למניה.

 

מנכ"ל ונשיא MBNA, ברוס ל. האמונדס (57) יהפוך למנכ"ל ונשיא חטיבת כרטיסי האשראי של הבנק. סגן יו"ר MBNA פרנק ברמבל יתמנה למועצת המנהלים של בנק אוף אמריקה. מהבנק נמסר כי ההסכם אושר על ידי מועצות המנהלים של שתי החברות, ונתון לאישור הרשויות ובעלי המניות של MBNA.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים