שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הצעת חוק: להעביר חלק מאגרת הרכב לגל"צ

  התקציב יאפשר לתחנה לצמצם את מספר תשדירי השירות ולהקטין את ההוצאות של צה"ל

  אם אתם נמנים על פלח האוכלוסיה שמקשיב לגלי צה"ל וגלגלצ בטח תלהיב אתכם האפשרות שהכסף שלכם ילך למקום שחשוב לכם באמת. הצעת חוק חדשה של ח"כ חיים כץ שתעלה בשבוע הבא לדיוןבהוועדת השרים לחקיקה קובעת ש-30% מסכומי אגרת הרדיו ברכב יועברו לגלי צה"ל. כרגע מועברים סכומי האגרה במלואם ל"קול ישראל". 

   

  אם הצעת החוק תעבור יועברו לתחנה הצבאית לפחות 60 מליון שקלים מדי שנה. הסכומים יאפשרו לגלי צה"ל לוותר ולו חלקית על הכנסות מתשדירי השירות, מה שאומר שידור נקי יותר מחסויות ותשדירים, ואולי אפילו לצרוך פחות כסף מתקציב הביטחון.

   

  הצעה דומה הועלתה בוועדת השרים לפני כשנה, אז שימש ח"כ טומי לפיד כיו"ר הוועדה, אך נדחתה. בזמן שחלף נדחתה הצעת חוק לאפשר שידור פרסומות בגלי צה"ל, ובמקביל נכנס לתוקפו החוק המתיר שידור תשדירי שירות בתחנה הצבאית.

   

  בשנת 2004 הסתכמה ההכנסה מאגרת הרכב על 240 מיליון שקלים בשנה. אחוזי הגבייה של האגרה הזו עומדים על 100% - מכיוון שמי שלא ישלם את האגרה יאלץ לוותר גם על הטסט ברכב שלו.

   

  אבי בניהו מפקד גלי צה"ל: "שמעתי על הצעת החוק ואני מניח שבקרוב נזומן לוועדת השרים כדי להביע את עמדתנו. יש הגיון רב במהלך שיביא בסופו של דבר לכך שגלי צה"ל כתחנת רדיו ציבורית מובילה תהנה מנתח מאגרת הרדיו שמשלם הציבור בישראל. בכל מקרה אין לנו כוונה להפוך לתחנה עשירה, נמשיך להיות גל"צ הקומפקטית, אבל נוכל לשפר את השירות ולפרוס משדרים באתרים נוספים, לחדש ציוד ישן וכו'".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר פרטוש
  אבי בניהו. עושה הגיון
  צילום: מאיר פרטוש
  לאתר ההטבות
  מומלצים