שתף קטע נבחר

עלו ברשת: משינה און ליין

תמונות מחתונת הלילה, משינה ברשת, שדרוג לתל אביב, יום הקפיצה העולמי, מנעול לגלידה, הכו ביתושי הפלאש, בית לדתלשים וגם: סוהא מזמרת

פייבוריט: קצר ושווה

 

מקבץ כתובות של אתרים שימושיים:

 

איך היה בחתונה: גן אירועים חדש וצפוני בשם קאלה" אחראי למהלך מדליק וכמעט מתבקש ברשת: אתר ייחודי, שיציג מדי לילה גלריות עם עשרות תמונות מהאירוע שהתקיים באותו הערב במקום.

המתכונת מזכירה את גלריות התמונות באתרי הבילוי ("לילה" ו"אטרף"), ומאפשרת לכל אורח להוריד את התמונות שלו מהאתר. במקביל, גם החברים וקרובי המשפחה שלא הצליחו להגיע לאירוע יכולים לטעום מעט ממה שהחמיצו באמצעות התמונות. יפה.

  

פיי-פייל: תוכנה חדשה, המאפשרת לכל גולש להפיץ קבצים ברשת שיורדו על--ידי אחרים בתשלום. גולש שיש ברשותו קבצים אטרקטיביים יכול להירשם לאתר, ולגבות תשלום באמצעות כרטיס אשראי או הודעת SMS, ללא צורך בתשתית בילינג כלשהי. ההרשמה לשירות - חינם.

 

מחשבוני מס: אתר פרטי קטן מציע מידע על אפשרויות החזרי מס, לצד כמה מחשבונים רלוונטיים בתחום: החזרי מס לשנים 1999-2005, חישוב מס רכישה, חישובי ריבית והצמדה, חישוב ריבית הפריים, ופירוט נקודות הזיכוי לשנים 1999-2005.

 

מבזקון: שער גלישה פרטי גדול, שמציע כתובת אחת לעדכון תמידי.

מביא מידע מכל אתרי החדשות בארץ, כניסה לחשבונות מייל, גישה לצ'טים ופורומים, חיפושים באינדקסים ובמנועים הגדולים ברשת ועוד.

 

מוסך טוב: אתר חדש שיזם והשיק עדי שולחני מציע אינדקס של אלפי מוסכים ונותני שירות בענף הרכב, שאיכות השירות בהם ניתנת לדירוג בידי הגולשים. לצד המאגר כולל האתר מידע צרכני רב, עצות לטיפול ברכב, מחירונים, קופוני הנחה ועוד.

 

מוסיקה: שובה של המכונה

 

אחרי שנים של שתיקה, הקאמבק הראוותני של משינה מחלחל לכל פיקסל בחיינו, ומנשק כל פצע בליבם השבור של המעריצים. האתר שהושק לכבוד אלבומה החדש של הלהקה הוא פריט אינטרנט יפהפה, בוגר,

מעוצב ברוח מגזיני הרוק המובילים בעולם, ויוצר תשתית יפה לשימוש נכון בכל יכולות המדיה.

 

האתר מביא מידע על המופע והאלבום, ביוגרפיה של חברי הלהקה, חנות למימכר מוצרי משינה, רדיו משינה המשדר משיריה (שימו לב: מסתתר תחת הלינק משינה בוקס), קליפים, תמונות ועוד. האזור משינה אקסקלוסיב הוא מועדון סגור בקוד כספת אישי, שיספק בונוסים וניוזלטר לגולשים הנרשמים לאתר.

 

בעתיד הקרוב יתפרסם באתר גם בלוג משותף, שיכתבו חברי הלהקה.

 

מקומי: שיפוץ תל-אביבי

 

תנו כבוד לעיריית תל-אביב, שממשיכה לפתח את אתר הבית תוך כדי תנועה. בשבוע שעבר השיקה העירייה גרסה משודרגת לאתר הבית שלה, שפרט לעיצוב המצוין והמגזיני שלו, כולל שיפורי-אמת שווים: מנוע לחיפוש מידע, מאגרי מידע דינמיים, מדריך אירועים מפורט, מפות משובחות ומדידת מרחקים, פרטים על תוכניות בינוי וגישה למערכת המידע של הפיקוח ורישוי הבנייה,

 

דיווח על מפגעים, אתר חדש על שבילים לרוכבי אופניים, אתר חדש לאימוץ בעלי חיים, גישה למידע על אגף הפיקוח (כן, חניה וכאלה), איכות הסביבה, חופים, פני העיר ועוד. יפה מאוד.

 

מוזר: מקפיצים את הכדור

 

על ההתארגנות המפוקפקת הזו כתבתנו כבר בעבר, אבל העובדה שרבים בשבועות האחרונים מציעים לנו להרחיב בה, מעודדת אותנו להציע לכם עיון נוסף באתר הביזארי הזה. יום הקפיצה העולמי נקבע ל-20 ביולי 2006, ובו נקראים כל גולשי העולם לקפוץ במקום את קפיצת חייהם, בשעה 11:39 בדיוק על-פי שעון גריניץ', במטרה להסיט את כדור הארץ ממסלולו הקבוע.

 

הנחתם של יוזמי ההזיה הזו היא, שאם מיליוני בני-אדם יקפצו באופן מתואם במקומם, האפקט יהיה דומה לזה של רעידת אדמה חזקה (רק בלי הנזקים), וכדור הארץ יגיב בסטיה פיצפונת ממסלולו הקבוע סביב השמש. היזמים נשענים על הנחות מדעיות, לפיהן שינוי קל בתנועתו של כדור הארץ יעצור את התחממותו, ישפר את מזג האוויר ויאריך את שעות היום. הרצון הטוב והרוח הירוקה שנושבת בגבה של היוזמה הזו, ביחד עם הנאיביות והעובדה שאין מאחוריה שום אירגון רב משאבים - כמעט נוגעות ללב. האתר מספק הוראות מדויקות למי שמעוניין להצטרף לקפיצה.

 

פורום: למאוכזבי הדת

 

דוד מור, מהמשתמשים הקבועים בקהילות הדתיים-חילוניים של האתרים הגדולים, יצר אתר פרטי למען דתיים מתלבטים, דתיים מאוכזבים וגם דתיים לשעבר (דתלשים), שאותם הוא מזהה כציבור בעל מאפיינים דומים וצרכים קהילתיים שאין לו מענה מסודר ברשת. באתר הקטן והבסיסי שלו מציע מור מאמרים ופורום, אבל בעיקר אוזן קשבת לאנשים כמותו, שהיו דתיים או מסורתיים, וחשו שאין זו הדרך למימוש העצמי שלהם.

 

רגישות: ללא גלוטן 

 

אתר מסחרי חדש מציע שירות חשוב לחולי צליאק ואחרים, הרגישים למרכיב הגלוטן המצוי בדגנים רבים, ותפריטם מתבסס על מוצרים ייחודיים שאין להשיג בסופרמרקט השכונתי (או שהמבחר הרלוונטי להם מצומצם מאוד).

 

קטלוג המוצרים של ללא גלוטן, החנות המקוונת שיצר יונתן רימון, כולל יותר מ-300 תחליפי מזון, בהם גם עוגות, פסטות, תערובות לחם, פיצוחים וחטיפים - כולם כשרים ונטולי גלוטן. אפשר להזמין ברשת, בטלפון או בפקס, ולקבל הביתה בשליחות או בדואר.

 

הומור: הבלוג של סוהא 

 

במקביל לטרנד העולמי, לפיו מאמצים סלבריטיס את טכניקת הבלוגים על-מנת ליישם הלכה למעשה את המוטו כל גולש הוא מול, מפעפעת מתחת לפני השטח תופעה חדשה: יומני רשת מושקעים ומפורטים, שנכתבים לכאורה בידי אישיות מפורסמת, במגמה להתחכך באבק הכוכבים שלה, להקטין מערכה, או סתם להציגה כקריקטורה בפני הציבור. אף שהם מושקעים, הזיוף מובהק, וברוב המקרים ברור שמדובר באתר סאטירי.

 

כזה הוא גם הבלוג של סוהא, או בתרגום משמו האנגלי גברת ערפאת מזמרת, המופעל בידי ישראלי אנונימי וכתוב עברית. האתר הזה נולד מתוך שנאה, נקמנות, זלזול, שמחה לאיד ועוד כמה רגשות רעים, אבל מפתיע מאוד באיכותו הכללית: העיצוב שלו מצוין, הטקסטים בהחלט יכולים להצחיק את מי שצוחק

 

מבדיחות כאלה, הוא כולל תמונות רבות (בהן סידרה של תמונות היוצרות השוואה בין מר וגב' ערפאת ובין קרמיט ומיס פיגי), כתוב בעברית במבטא ערבי עם שגיאות כתיף מכוונות, והמון המון דאחקות, חלקן אכזריות ובוטות במיוחד. האווירה הכללית היא אם אני לא זוכרת זה לא אומר שאני לא מתגעגעת.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

כבכל שבוע - אתם שלחתם צחוקים מקוונים, אנחנו גחגחנו, וכעת גם אתם יכולים.  

 

מבחן הצבעים: המשחק הזה מעלה את הקריזה בתוך שניות, אבל כשקולטים את הרעיון - הוא גם מגניב: לפניכם לחצנים הנושאים שמות צבעים, ועל המסך מוקרן שמו של צבע מסוים, אבל כתוב בצבע אחר. ילדים חביבים, האם תצליחו ללחוץ על צבעה של המילה? (שלחה: נועה בן שבת).

 

סוף המירוץ: הסרטון הזה מספק הוכחה כואבת לביטוי האמריקני זה לא נגמר עד שזה נגמר: המצלמה מתמקדת בקו הסיום של מירוץ אופניים מפרך, וברוכב אחד שמתקרב אליו, ויודע ששיחק אותה בגדול. ההמשך הוא פרי חלומותיו הרעים ביותר (שלח: מישל דורושינסקי).

 

לשחרר את בן וג'רי: וכאן תכירו המצאה אמריקנית פרטית ומטורפת: מנעול המותאם לקופסת הגלידה של בן-אנד-ג'ריס. יוצר האתר והפטנט המוזר הזה טוען כי הצורך במנעול כזה נולד אצלו בתקופת לימודיו, שבה חלק דירה עם שותפים. אלה היו מנצלים את השעות בהן נעדר מהבית לטובת חיסול סדרתי של גביעי הגלידה ששמר לעצמו במקפיא. תודו שאפילו אתם חשבתם פעם על משהו כזה (שלח: גדעון נח).

 

ילדות טלוויזיונית: ואם לא הצלחתם להשתחרר עדיין מהילדות העשוקה בשנות השבעים והשמונים, תחת צלו הענק של ערוץ אחד עם תפריט מצומצם למדי - הנה מאמר יפה ומלא געגועים של ירון ביטר, מפעיל אתר הסדרות הנוסטלגיות, הסוקר את גיבורי ילדותו אחד לאחד, עם תמונות ודוגמאות.

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים