שתף קטע נבחר

בן-אליעזר: נתניהו מעכב את הפרטת בז"ן

שר התשתיות טוען כי הצעת האוצר, לפצל את חברת בז"ן, תעכב את ההפרטה - שהוא תומך בה - ולבסוף, חברת-דלק תרכוש את בית-הזיקוק

"שר האוצר בנימין נתניהו, ופקידי משרד האוצר הם אלה שמעכבים את הפרטת בז'ן" - אמר היום (ה') שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, בשיחה עם עיתונאים ישראלים בקהיר.

 

"אני בעד הפרטת בז"ן; ומצדי, שהיא תופרט מחר בבוקר" - הדגיש השר. הוא הבהיר: "אני מתנגד בחריפות לפיצול שמציעים במשרד האוצר, ובמשרד האוצר לא מוכנים להפריט ולוותר על הרעיון השגוי של הפיצול. לא מעניין אותם שהכיוון בעולם הרחב הוא של איחוד בתי-זיקוק, ולא של פיצול".

 

בן-אליעזר הסביר: "ברור לכולם שאם בית-הזיקוק באשדוד יופרד מבית-הזיקוק בחיפה ויימכר לידי משקיע פרטי, הוא ידרוש השקעה ענקית שאינה משתלמת לשום גורם עסקי חוץ מלחברות הדלק. מה שיקרה שחברת הדלק הגדולות עוד ירכשו את בית-הזיקוק באשדוד".

 

מסקנתו: "אני חושב שצריך להפריט את בתי-הזיקוק כמקשה אחת. וזה אפשרי, יש מי שיקנה אותה" (את החברה); "גם האחים עופר יכולים לקנות אותה, וגם חברות אחרות בארץ ובעיקר בחו"ל. ואין לפסול גם את רעיון הפרטתה על-ידי הנפקה פשוטה בבורסה לניירות ערך".

 

"ואולם" - ציין בן-אליעזר - "אם אתם שואלים אותי, האם אני מוכן לתקוע כף בידיכם שבז"ן תופרט תוך שנה? ממש לא. להיפך. אני חושש שהיא לא תופרט, בגלל העקשנות של האוצר.

 

"בנוסף לנתניהו" - אמר שר התשתיות - "יש באוצר כל מיני אנשים חכמים, שבאים כל יום עם רעיונות חדשניים ורוצים לעשות ניסויים במשק האנרגיה הקטן והצפוף של ישראל. ואולם, אני מקווה שהשר נתניהו יקבל את עמדתי ומתכוון לפתוח איתו בדיאלוג רציני ומקצועי על הנושא כבר בשבוע הבא".

 

בן אליעזר הוסיף ודיווח כי בשיחתו היום עם שר הנפט המצרי, הם דנו באפשרות ליצור שיתופי פעולה שונים בין בז"ן לבין משק האנרגיה במצרים. ואולם, הרעיונות - לדברי השר בן-אליעזר - "היו בשלב גולמי בלבד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
"הפרטה - מחר, אם האוצר לא יעכב"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים