שתף קטע נבחר

בלאט התפטר מהנבחרת. השחקנים שוקלים שביתה

מאמן נבחרת ישראל, שזעם על הצהרתו של יו"ר האיגוד כי לא יוכל לאמן ללא תעודה, הגיש מכתב התפטרות לאיגוד. אולמרט ביקש ממנו לחזור בו. שחקני הנבחרת שוקלים להשבית האימונים לקראת טורניר ההזדמנות האחרונה. בורשטיין: "עושים לנו ולבלאט עוול. זו לא דרך להתנהג לאחד המאמנים הבכירים ביבשת"

מאמן נבחרת ישראל, דייויד בלאט, התפטר מתפקידו. בלאט הגיש את מכתב ההתפטרות לאחר שזעם על דרישת איגוד הכדורסל, כי ישלים את שלושים השעות החסרות לו לקבלת תעודת המאמן ממכון וינגייט, לפני שיותר לו לנהל את אימוני הנבחרת. במיוחד יצא קצפו על ההצהרה הפומבית של יו"ר האיגוד, ירמי אולמרט, בנושא.

 

נבחרת ישראל אמורה להתחיל בקרוב את הכנותיה לטורניר ההזדמנות האחרונה, בו תאבק על הכרטיס האחרון לאליפות אירופה בבלגראד מול נבחרות בלגיה והולנד. בלאט החליט כי לא יסבול מצב בו לא יורשה להדריך את חניכיו עד לסוף יולי. ביממה האחרונה רמז כי אם לא יורשה להגיע לאימון הבכורה ביום שלישי הקרוב, יאלץ ללכת הביתה, והיום, כאמור, החליט להתפטר.

 

שחקני הנבחרת קיבלו את הידיעות החדשות בהפתעה גמורה והעלו אפשרות של קיום שביתה ולא להופיע לאימון הכושר שמתוכנן להם ביום ראשון הקרוב והתחילו כבר בהחתמת עצומה.  "זה לא נכון להתנהג כך לאחד המאמנים הבכירים ביבשת, בטח לא יומיים לפני פתיחת האימונים", אמר הקפטן המיועד של הנבחרת טל בורשטיין. "החלטנו שאנחנו יוצאים לדרך חדשה, אבל אנו מתחילים אותה ברגל שמאל וחבל לי. ננסה לראות איך אפשר למנוע את ההתפטרות. נדבר עם מי צריך - אולמרט ודייויד - והכל כדי שבלאט ימשיך. זה פשוט לעשות עוול למאמן ולנבחרת. זה פוגע בנו. זה לא הגיוני. זו חלמאות מצד מי שהתעורר רק עכשיו". 

 

אולמרט ביקש מבלאט למשוך את מכתב הפיטורין, והודיע כי יקיים סדרת התיעצויות בסוף השבוע, על מנת להחליט כיצד לנהוג. גורמים באיגוד כבר הביעו אמש כעס על דבריו של אולמרט, ועל הדרך בה טיפל בפרשה. "לא ראיתי עדיין את המכתב, אבל דייויד אמר לי שהוא מתכוון לעשות זאת הבוקר", אמר איתן רוב, יו"ר הוועדה המקצועית של האיגוד. "נבצע במהלך סוף השבוע הערכת מצב ואז נחליט מה הלאה. נראה אם אפשר להחזיר אותו או לא".

 

בסביבתו של בלאט שוללים את האפשרות שהוא יסכים לחזור בו מהתפטרותו. אחד ממקורביו אמר ל-ynet: "הסיכויים שהוא יחזור נמוכים, אם בכלל. התייחסו אליו כמו אל פושע. כל אחד מקבל את מה שהוא מבשל".

 

הסערה החלה אמש (ה'), אחרי שאולמרט אמר: "אין לנו כוונה לבצע שום קומבינות ופשרות. אם לבלאט לא תהיה תעודה במועד, ארז אדלשטיין הוא איש מקצוע מספיק מנוסה שיעמוד על הקווים עד שבלאט יוכל להצטרף. אני מקווה שההעדרות שלו תהיה מינימלית, אני יודע שהוא עובד מול ביה"ס למאמנים על מנת לפתור את הסיטואציה מהר יותר".

 


דייויד בלאט. יתמקד בבנטון טרוויזו (איי.פי)

 

למרות הכוונה למנות את אדלשטיין כממלא מקומו של בלאט, מאמן הפועל ירושלים טען כי עדיין לא נוצר קשר בינו לבין נציגי האיגוד וכי מוקדם עדיין להגיב על ההתפתחויות האחרונות, בהן עודכן בשיחת טלפון עם בלאט, דקות ספורות אחרי שזה מסר את מכתב ההתפטרות שלו. עידו קוז'יקארו: "אני חושב שזו שערוריה. זו לא דרך להתנהג לאחד המאמנים הבכירים שיש בארץ. כמי שהגיע להישגים בשנים האחרונות, כולל עם הכדורסל הישראלי, לא ראוי ליחס כזה מהאיגוד. אני מקווה שיש עוד מספיק זמן לתקן".

 

סגן יו"ר האיגוד, מוטי אמסלם, אמר: "חבל, זה לדעתי יפגע בנבחרת. דייויד צריך לחזור בו, ואני מקווה שזה מה שהוא יעשה. נקיים התייעצויות, נראה את המכתב ואז נחליט מה הלאה". יו"ר הפועל ת"א, שאול איינברג: "יש במדינה חוק ואולמרט הוא אדם הגון שמקיים אותו. חבל מלכתחילה שנכנסנו לסיטואציה הזאת. זה מה שקורה כשלא שומעים בקולו של אייזנברג. צפיתי את זה ואמרתי זאת כבר ביום הבחירה בבלאט. אני מקווה עכשיו ימצאו פתרון ושדייויד יחזור. אם זה לא יקרה, הודעתי לאולמרט שמכיוון שהנבחרת מעל לכל, הפועל ת"א לא תעמוד בדרכו של אפי בירנבוים". 

 

דייויד בלאט, ששימש בעבר כמאמן ועוזר מאמן מכבי תל אביב, מונה לאחרונה למאמן בנטון טרוויזו האיטלקית. העונה הוליך בלאט את דינמו סנט פטרסבורג הרוסית לזכיה בגביע היורופליג.


פורסם לראשונה 01/07/2005 08:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
דייויד בלאט. הולך הביתה?
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים