שתף קטע נבחר

בגלל הקיצוץ: מנהלי היסודיים בקרית-ים התפטרו

מנהלי בתי הספר היסודי בעיר הציבו אולטימטום למשרד החינוך: אם לא יוחזרו לבתי הספר 600 שעות לימוד שבועיות שקוצצו - אנחנו מסירים אחריות מהנעשה בבית הספר. משרד החינוך בתגובה: מחוז חיפה הוא מחוז "מזדקן" ומספר התלמידים בו קטן עם הזמן ולכן נפגע; אנחנו נסייע במידת האפשר

מנהלי כל בתי הספר היסודיים בקריית-ים שיגרו אמש (יום ה') מכתב לשרת החינוך ובו הודיעו על התפטרות קולקטיבית במחאה על הקיצוץ בתקציבי בתי הספר. שש מנהלות ושני מנהלים, הודיעו במכתבם למשרד החינוך כי אם לא יוחזרו לבתי הספר 600 שעות לימוד שבועיות שקוצצו לקראת שנת הלימודים הבאה, הם מסירים את אחריותם מהנעשה בבית הספר. לדברי המורים, הקיצוץ פוגע בראש ובראשונה בשעות המיועדות לסיוע לילדים מתקשים.

 

 

שמונת המנהלים היו השבוע בדיון אצל ראש עיריית קריית ים, שמואל סיסו. המנהלים דנו עמו בקיצוץ, והוא הודיע כי הוא מתכוון להצטרף למאבקם.

 

מנהלת בית הספר "אלמוגים"' בקריית ים, שוש אוראל, אמרה הבוקר ל-ynet כי הקיצוץ מהווה מכה אנושה לאוכלוסיות החלשות, שמספרן בקריית ים גבוה. "יש בבית הספר אותו אני מנהלת, אחוז גבוה במיוחד של תלמידים שבית הספר מהווה עבורם מערכת תמיכה יחידה. מדובר ב-90 אחוז מהתלמידים, שאם לא יקבלו סיוע בבית הספר, ימצאו את עצמם בתוך זמן קצר במקומות לא נעימים, בלשון המעטה, ברחוב".

 

לדברי המנהלת, בשל הרכב האוכלוסייה בבית ספרה, ובבתי ספר אחרים בקריה, ילדים רבים למשפחות עולים מארצות מצוקה, לא עוברים אבחונים בשל התנגדות המשפחות. משום כך אינם זכאים לשעות שילוב הניתנות לילדים מתקשים שמאובחנים, והקיצוץ יפגע בהם ישירות.

 

בבית הספר "אלמוגים" 526 תלמידים, וכ-20 אחוז מהם זקוקים לסיוע. "בבית הספר הזה לבדו קוצצו 96 שעות שבועיות. נוצר מצב שאין לי אף שעת רוחב אחת, שעת תגבור לתת לילדים האלה, וזה המצב בשאר בתי הספר בקריה", אמרה אוראל, "הזעקה היא לא כסף, אלא שעות לימוד לילדים שהכי זקוקים להן".

 

מעיריית קריית ים נמסר כי ראש העירייה, עו"ד שמואל סיסו, תומך במאבקם של מנהלי בתי הספר, ומתכוון לסייע להם בכל דרך אפשרית. עוד נמסר כי בעירייה היו מוכנים ליישם את דו"ח דוברת, במידה שילווה בתקציבים ובמספר השעות כמובטח מלכתחילה, ואף הקימו צוות שייערך ליישום התוכנית, אלא שהקריה לא נכללה ברשימת היישובים בהם ייושם הדו"ח בשנת הלימודים הקרובה.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "בתקציב 2005 אכן הושת קיצוץ בהיקף 4.8% על כלל המערכת וכתוצאה מכך קוצצו שעות ממערכת החינוך. מחוז חיפה הוא מחוז 'מזדקן' ומספר התלמידים בו קטן עם הזמן ולכן נפגע מהשיטה של תקנים בהתאם למספר התלמידים. עם זאת, קיים במחוז חיפה והקריות מאגר שעות לימוד באמצעותו ניתן לתקן עיוותים בבתי הספר. התקנים בקרית ים וביישובים אחרים יבדקו ונסייע במידת האפשר לקראת היערכות לשנת הלימודים הבאה. מפליא שהנהלת המחוז נאלצה לשמוע לראשונה על הבעיה דוקא באמצעות התקשורת".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באובאו
לבנת. מסר מהקריות
צילום: באובאו
צילום: רוני שיצר
ראש העיר סיסו. תומך במנהלים
צילום: רוני שיצר
מומלצים