שתף קטע נבחר

פוטין מגייס את הקוזאקים למלחמה בטרור

אחרי שדוכאו בזמן המשטר הסובייטי, אמורים הקוזאקים לשוב לתפקידם המסורתי בהגנה על הגבולות הדרומיים של רוסיה. הנשיא פוטין החליט לגייס אותם לעזרתו כדי "להילחם בטרור ולשמור על הסדר"

שוב על הסוס: נפוליון אמר פעם: "תנו לי 20 אלף קוזאקים ואצליח לכבוש את כל אירופה, אפילו את כל העולם". כעת, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, החליט לגייס לעזרתו את המיעוט הקוזאקי כדי להשליט סדר באזורים הדרומיים הבלתי יציבים. כך פורסם היום (שבת) ב"טיימס".

 

הנשיא הציג באופן אישי בפני הדומא חוק שיצור יחידות ביטחון קוזאקיות מיוחדות כדי לשמור על החוק והסדר ולהילחם בטרור. החוק אמור להתקבל כבר החודש.

 

קרוב ל-600 אלף קוזאקים יהיו כשירים להצטרף ליחידות, הראשונה שבהן תורכב כבר לקראת סוף השנה. הצעד מסמל את שובם של הקוזאקים, לאחר הפסקה של 90 שנה תחת המשטר הסובייטי, לתפקידם המסורתי כמגינים קשוחים על אזור הגבולות של רוסיה.

 

הצורך בהגנה כזו הודגם רק אתמול כאשר 11 חיילים נהרגו בפיצוץ מטען שהופעל נגד משאית בה נסעו בדגסטן, באזור הגבול עם צ'צ'ניה. 

 

הקוזאקים היו קבוצות של אנשים חופשיים שחיו באזור דרום רוסיה של היום, שהתנגדו למרות של הצארים והנסיכים העותומנים, וערכו התקפות על שני הצדדים. אולם לבסוף הם נשבעו אמונים לצארים, וכפרשים היו חוד החנית בהתפשטות רוסיה הצארית לסיביר. תרבותם ואורח חייהם דוכאו באופן ברוטאלי תחת רוסיה הסובייטית.

 

כעת מעוניינים הקוזאקים לשוב למסורת השירות הצבאי למען רוסיה. סרגי בוזינוב, סגן אגודת הקוזאקים הצבאית, אמר: "אנחנו רוצים להגן על האומה. באופן היסטורי הקוזאקים שירתו יחדיו, תחת קשר אחים מיוחד".

 

הגנרל גנאדי טרושין, עוזרו של פוטין לנושא הקוזאקים, אמר כי "הקוזאקים יכולים למלא תפקיד חשוב בהגנה על גבולותיה הדרומיים של רוסיה, שם קיצונים איסלאמים ומחלוקות אתניות, גורמים לחוסר שקט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פוטין. יחידות מיוחדות
צילום: רויטרס
הקרמלין. הקוזאקים דוכאו במשטר הסובייטי
מומלצים