שתף קטע נבחר

גייטס: בעתיד מחשבים יושתלו באנשים

עם זאת, יו"ר מיקרוסופט עדיין אינו מוכן ליהנות משתל ממוחשב בגופו

התפתחויות טכנולוגיות יאפשרו בעתיד להשתיל שבבי מחשב בבני אדם, ויסייעו לעיוורים לראות ולחרשים לשמוע, אמר ביל גייטס ביום ו'. עם זאת, יו"ר מיקרוסופט מסר כי עדיין אינו מוכן ליהנות משבב שיפעל בגופו.

 

"אחד מהעובדים שלנו תמיד אומר לי: 'אני מוכן, תחברו אותי למחשב", אמר גייטס בכנס בסינגפור, "אני לא חש כמותו. נוח לי שהמחשב במקומו ואני במקומי".

 

מיזוג בין אנשים ומחשבים הוא חזון ישן של עתידנים, סופרי מדע בדיוני ומדענים כמו ריי קורצוויל, המדברים על אין ספור יישומים, כמו האפשרות להוריד זיכרונות אנושיים לשבבי מחשב או זרועות רובוטיות המופעלות על ידי גלי המוח. החזון מתקרב למימוש בשנים האחרונות בזכות התפתחויות טכנולוגיות, המאפשרות למחשבים לשפר את האינטראקציה עם בני האדם - באמצעות קול, מגע ואפילו ריח.

 

גייטס ציטט את קורצוויל, אותו תיאר כמומחה המצטיין בחיזוי העתיד בתחום הבינה המלאכותית, כאשר קבע כי שימוש בשתלי מחשבי באנשים יהפוך למיינסטרים בעתיד, ככל הנראה תוך מספר דורות.

 

מיקרוסופט השקיעה בשנה האחרונה יותר משישה מיליארד דולר לצורכי מחקר ופיתוח. כאשר נשאל גייטס אם לדעתו, שבבי מחשב יושתלו בעתיד במוח האנושי, הוא ציין כי שבבי מחשבים מושתלים כבר היום באוזניים ומסייעים לאנשים עם דרגת חירשות גבוהה לשמוע, ומשמשים לצרכים רפואיים נוספים כמו לטיפול בבעיות של כאב כרוני, ומקלים באופן דרמטי את חיי החולים. טכנולוגיות אלה עוד ישתפרו בעתיד, אמר גייטס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
גייטס. לא מוכן להתחבר למטריקס
צילום: איי פי
מומלצים