שתף קטע נבחר

אמנון ברזילי השלים את רכישת יבואנית סובארו

פרסום ראשון: חברת מטיס קפיטל, שבשליטת גמול ודסק"ש, השלימה את רכישת 50% מחברת יפנאוטו יבואנית מכוניות סובארו לישראל מידי חברת מירג' אחזקות 2000, שנשלטה בעבר על ידי איש העסקים גד זאבי. חברת פוג'י היפנית הסכימה להאריך את החוזה שהיה צפוי להסתיים בסוף 2005, ב-3 שנים נוספות

לאחר שלושה חודשים של משא ומתן השלימה חברת מטיס קפיטל (לשעבר אלקטרוניקס ליין), את רכישת 50% מחברת יפנאוטו, יבואנית רכבי סובארו לישראל.

 

מטיס קפיטל, שבשליטת גמול של אמנון ברזילי ודסק"ש, שבשליטת קבוצת אי.די.בי, רכשה את מחצית מהשליטה ממניות יפנאוטו, מידי חברת מירג' אחזקות 2000, שנשלטה בעבר על ידי איש העסקים גד זאבי. העסקה משקפת שווי של כ-60 מיליון דולר ליפנאוטו.

 

אחד התנאים המהותיים בחתימת החוזה היה הארכת הזיכיון לייבוא סובארו מחברת פוג'י (Fuji Heavy Industries) היפנית. ל-ynet נודע מפי גורמים בשוק הרכב, כי פוג'י הסכימה להאריך את חוזה הזיכיון של יפנאוטו, שהיה צפוי להסתיים ב-31 בדצמבר 2005, ב-3 שנים נוספות עד סוף 2008.

 

ככל הנראה, 40 מיליון דולר ישולמו על ידי מטיס קפיטל לחברה המוכרת את השליטה בחברת מירג' אחזקות 2000 ולחברה חדשה, שתוקם בבעלות שווה עם חברת מירג' פיתוח ישראל (המחזיקה במחצית השנייה של מניות יפנאוטו).

 

20 מיליון דולר נוספים ישולמו באמצעות מימון חיצוני שישיגו המוכרים של מירג' אחזקות עבור החברה החדשה. 

   

יפאנאוטו היא היבואנית הבלעדית של מכוניות סובארו לישראל. ב-2004 מכרה החברה כ-5,300 מכוניות סובארו, המהוות כ-3.7% מנתח שוק המכוניות. מחזור המכירות של החברה עמד אשתקד על 517 מיליון שקל, הרווח הגולמי על כ-58 מיליון שקל, והרווח הנקי על 6.7 מיליון שקל.

 

לפי דו"ח מסירות כל הרכב של חודש יוני 2005, יפנאוטו מסרה בחציון הראשון של השנה 2,673 כלי רכב מסוג סובארו. ביוני היא מסרה 615 כל רכב.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמנון ברזילי יו"ר מטיס קפיטל
מומלצים