שתף קטע נבחר

נתניה: בכיר לשעבר בעירייה נהג 30 שנה ללא רשיון

יעקב פרנקל, לשעבר ראש מנהלת התעשיות בעיריית נתניה, ניסה להערים במשך שנים על רשויות החוק באמצעות זיופים והתחזויות. התעלול האחרון - החלפת תמונה בתעודת זהות של אזרח מודיעין - עלה לו בחצי שנת עבודות שירות. התובעת: "הנסיון שלו לנהוג על בסיס מירמה מלווה אותו מספר שנים"

יעקב (יקי) פרנקל, לשעבר ראש מנהלת התעשיות בעיריית נתניה, נהג בשלושים השנים האחרונות ללא רשיון. עבירת תנועה שגרתית אי שם בשנות השבעים גרמה לשלילת הרשיון - מה שלא מנע ממנו להמשיך ולנהוג. מאז הוא מנסה לחדש אותו, ללא הצלחה.

 

לפני שנתיים, במסגרת תעלולי הבריחה מהחוק, הוא ניסה להתחזות לאזרח אחר כדי להמשיך ולנסוע בראש שקט אולם לכל דרך יש סוף וכך גם לדרכו של פרנקל על הכביש - זאת בעקבות פסק דין טרי של בית המשפט, שגזר עליו חצי שנת מאסר אותה ירצה בעבודות שירות.

 

פרנקל הורשע בעקבות אותה התחזות בעבירות של זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר, נהיגה ללא רשיון וללא ביטוח, שימוש במסמך מזוייף, התחזות לאחר והכשלת שוטר. בנוסף נגזרו עליו חצי שנה מאסר על תנאי, שלילת רשיון למשך חצי שנה, קנס בגובה שלושים אלף שקלים וחתימה על ערבות בסך 100 אלף שקלים שלא לעבור עבירה דומה.

 

בכתב האישום שהוגש נגד פרנקל (55) נטען כי בסוף שנת 2003 זייף תעודת זהות של תושב מודיעין על ידי כך שהחליף את התמונה המקורית בזו שלו. עוד באות יום בו 'טיפל' בתעודה עצר אותו שוטר לבדיקה והבחין כי מדובר במסמך מזוייף. באותה ביקורת התברר גם כי פרנקל נוהג ברכב המרצדס המפואר שלו, למרות שרשיונו נשלל לפני שנים רבות.

 

פרנקל, המיוצג על-ידי עו"ד ניסן שריפי, הודה בבית המשפט בעבירות המיוחסות לו במסגרת עיסקת טיעון והורשע. לאחר הרשעתו טענה התובעת, עו"ד מירב גרינברג, כי לפרנקל עבר פלילי וציינה כי הורשע כבר חמש פעמים בעבירות מירמה. בין היתר סיפרה התובעת כי בעת שהיה עובד עירייה היה פסול מלנהוג אך למרות זאת הצהיר על עצמו כמי שמחזיק ברשיון בתוקף ועקב כך הורשע ונגזרה עליו חצי שנה מאסר על תנאי. בעקבות ערעור המדינה על העונש גזר עליו בית המשפט המחוזי בתל אביב שמונה חודשי מאסר בפועל.

 

"הנאשם פסול מזה שנים מלנהוג ולמעשה לא הוציא רשיון נהיגה כבר עשרות שנים", טענה התובעת. "מדובר בנאשם שמנהל אורח חיים נורמטיבי, נושא במשרות בכירות, אדם אמיד בעל משפחה. הנסיון שלו לנהוג על בסיס מירמה מלווה אותו מספר שנים".

 

סניגורו של פרנקל, עורך-הדין ניסן שריפי, טען כי מרשו אמנם ניסה להתחזות בכדי שיוכל לנהוג, אך לא עשה זאת כדי להתעשר או להרוויח כסף לא חוקי אלא אך ורק על מנת לסייע לבני משפחתו הסובלים מבעיות רפואיות.

 

עו"ד שריפי הוא זה שסיפר כי רשיונו של פרנקל נשלל ממנו לפני כ-30 שנה בגלל עבירת תעבורה שגרתית ומאז הוא מנסה לחדש אותו. כמו כן טען הסניגור כי פרנקל פועל למען החברה ובמסגרת תפקידו בעיריית נתניה יצר מקומות עבודה רבים לתושבי העיר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא בתוקף, כבר שלושים שנה. רשיון נהיגה (אילוסטרציה)
מומלצים