שתף קטע נבחר

אביו של החשוד בלינץ': קוראים לו הצדיק

שמשון כהן-סיטרין, תושב נחליאל בן 18, נעצר כחשוד מרכזי בלינץ' במואסי. אביו שוחח לראשונה עם כתבת ynet וטען שהאירוע סולף ובנו נעצר בכלל משום ששמע "אנשי בולשת" אומרים "בטעות פצענו ערבי. חשבנו שזה היה מתנחל". האב תקף רבנים שגינו את הלינץ':"הם כמו הרבנים בזמן השואה"

האב פותח את הפה: אביו של שמשון כהן-סיטרין (18), החשוד המרכזי בניסיון ללינץ' בשכונת המואסי ברצועת עזה, אמר הלילה (יום ב') בראיון ל-ynet שהחשדות נגד בנו הם עלילה. לדבריו, השוטרים נהגו באלימות בעת מעצרו של הבן. "יש לי 8 ילדים והוא הבכור. המנהיג של המשפחה. תמיד יש לו חיוך על הפנים, כל החברים קוראים לו הצדיק", אומר האב שמואל כהן-סיטרין מההתנחלות נחליאל.

 

על האירוע במואסי, אמר כהן-סיטרין: "מה שקרה פה זה סילוף של העובדות עם פחדנות של 'רבני השואה', שמיהרו לגנות את מה שהיה בלי לבדוק את העובדות האמיתיות. שמשון היה באזור המואסי, ערבי הרים סלע, זרק לעבר חבר שלו ופצע לו את כל הפרצוף, אבל זה לא דווח. אני בטוח שזה מצולם, כי זה קרה בצמוד לאירוע שבו שמשון הרים את האבן". 


הפצוע הפלסטיני מהלינץ' (צילום: רויטרס)

 

לדברי האב, "זה לא היה לינץ'. אני לא בעד אלימות, אבל גם לא נגד. אני יודע שזה לא 'אין' לראות יהודים חזקים. אני יודע שתמיד כל גוי אוהב לראות יהודים שהולכים לתאי הגזים ואף פעם לא אוהבים לראות יהודים שהם כל כך חזקים. אבל כדי לשרוד אני צריך עולם שמכבד אותי כי אני חזק, ולא שאוהב אותי או מרחם עלי כי הייתי באושוויץ".

 

האב מתאר דברים ששמע מבנו, ולטענתו עומדים בניגוד לעדויות שנאספו בשטח: "לאחר האירוע הזה, שחלק נעצרו וחלק ברחו, שמשון וחבריו שמעו מהבולשת (כוחות הביטחון - א.ו) שאחד אומר 'בטעות פצענו ערבי. חשבנו שזה היה יהודי - מתנחל'. כאילו הייתה להם הוראה שמותר לפצוע יהודי-מתנחל ובטעות יצא שזה היה ערבי. כנראה שחוץ מהסיפור של הלינץ' כביכול, יש עוד סיפור שצריך לצוץ. לפי דבריו של שמשון וחבריו, הם שמעו משהו שאסור היה להם לשמוע והם חושבים שהבולשת פגעה בטעות בערבי, והם רוצים להפיל את התיק ולתפור אותו על שמשון".

 

כהן-סיטרין הוסיף: "כאשר שמענו את זה, רציתי להבריח את הבן שלי לאיזה מקום, ולא רציתי לתת אותו בידיים של אלו שרצו להשתמש בו לתוכניות המושחתות שלהם. שמשון חשב שזה בסדר. פגשתי אותו באיזה מקום עם עוד חבר שלו והחלטנו שלפני שהוא הולך לאן שהולך, יגיד שלום לאחיו ואחיותיו". 

 

כל המשפחה באה אמש לבית הסב בגבעת הצרפתית בירושלים. "כאשר חנינו, עשרה שוטרים שלא הזדהו כשוטרים והיו בבגדים אזרחיים התנפלו על שמשון, נתנו לו מכות רצח. אחד מהם תפס אותי ואמר לי שגם אני עצור. שמעתי אחד מהם אומר 'הבן שלך יישב עכשיו במאסר עולם'. זה שתפס אותי זרק אותי ואני ברחתי. הוא לא רצה שאני אוציא את הסיפור לתקשורת".

 

משם הועבר הבן לחקירת היחידה המרכזית של משטרת המחוז הדרומי, "לא ברור לא איפה הבן שלי נמצא. אמרו לי שהוא במתקן שב"כ באופקים אבל אני לא יודע אם זה נכון", אמר האב, שממתין כעת לראות לדיון להארכת מעצרו של הבן, בו יוכל לראות אותו.

  

על מעצר בנו, אמר "אני חושב שתפסו את שמשון, משום שקודם כל הוא אחד שמצוין להפיל עליו תיק כי הוא היה אמור להיות במעצר בית, מאז ההפגנה נגד מעצרו המינהלי של נריה אופן מיצהר. הוא נעצר כשראה שוטר תופס את אחותו ונוגע בה בכל מיני מקומות בגוף וניסה להוריד אותו ממנה. השוטרים התנפלו עליו ותפסו אותו".

 

האב: לא חינכתי פושטקים ברחוב

 

על בנו, השוהה במעצר, סיפר שמואל כהן-סיטרין: "הוא פעל המון למען הזולת. דאג תמיד להביא נערים נזקקים להתגורר אצלנו בבית גם כשהבית היה מלא בילדים שלנו. הוא היה חניך מצטיין בבית הספר ובישיבה. לא חינכתי פושטקים ברחוב. חינכתי אותם כשהמטרה הראשונה היא אהבת ישראל ממדרגה ראשונה".

 

האב יצא במתקפה חריפה נגד רבנים שמיהרו, לדבריו, לגנות את הלינץ' במואסי, והשווה ביניהם לרבנים שגינו את ההתקוממויות היהודיות בזמן השואה. כתבת ynet מציינת שהרב מרדכי אלון, רב ישיבת "הכותל" בירושלים, אמר בראיון ל"הארץ" ש"מי שכביכול, בשם אהבת הארץ, מסוגל לבצע לינץ' הוא רוצח".

 

אביו של החשוד המרכזי בלינץ' מגיב לדברים: "הרבנים בזמן השואה עשו חרם על המשפחה שלנו, כי נלחמנו נגד הנאצים והם אמרו שזה מסכן את הקהילה. אותם רבנים כל כך ממהרים לגנות את בני, כשהם בכלל לא יודעים את העובדות. הרבנים של אז נישקו את הרגליים של הסבא וביקשו סליחה. הרבנים של היום יכולים לנשק לי את הרגליים, אבל אני לא אסלח להם שהם שפכו את דם בני הבכור.

 

"אלימות זה לא דבר חיובי ולא שלילי. אם לא נגן על עצמנו אז לא נוכל לשרוד כאן זה לא מערב התיכון, זה המזרח התיכון, רק החזקים שורדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
החשוד, כהן-סיטרין. "זה לא 'אין' לראות יהודים חזקים"
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: צפריר אביוב
המתבצרים נעצרים
צילום: צפריר אביוב
ההתפרעויות במואסי
צילום: איי פי
מאחז בלתי חוקי שהוביל לאלימות
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
כוחות צבא רבים זרמו למקום
צילום: רויטרס
מומלצים