שתף קטע נבחר

האוצר מסכים: שכר עובדי חברת חשמל יעלה ב-3.5%

רשות החברות הסכימה עם העובדים על גובה תוספת השכר הרטרואקטיבית, אך דורשת לכרוך את תוספת השכר בהסכמה על שינויים מבניים בחברה; העובדים מתנגדים לקשר בין בין הרפורמה לבין תוספות השכר

ועד עובדי חברת החשמל ורשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר הגיעו להסכמות על היקף העלאת השכר הרטרואקטיבית לעובדי חברת החשמל. כך נודע ל-ynet.

 

עובדי חברת החשמל מקיימים עיצומים, במחאה על כך שמאז שנת 1999 אין להם הסכם עבודה חדש. העובדים אינם מתקנים תקלות במרבית תחנות הכוח של החברה, מעכבים את פריקת הפחם מהאוניות המספקות פחם חברת החשמל, ונמנעים מהעברת מידע להנהלת החברה. רשות החברות הממשלתיות והנהלת החברה מנהלים משא ומתן עם העובדים במטרה לסיים את העיצומים.

 

במסגרת המשא ומתן, העלתה הנהלת חברת החשמל הצעת פשרה, לפיה העובדים יקבלו תוספת שכר רטרואקטיבית של 3.5% עבור השנים 1999 ל-2003. שכרם של העובדים החל משנת 2003, לעומת זאת, לא יועלה כיוון שהממשלה הפסיקה בחקיקה בשנת 2003 את כל תוספות השכר במגזר הציבורי, במסגרת התוכנית הכלכלית של שר האוצר, בנימין נתניהו.

 

לפי ההצעה, יקבלו העובדים במזומן תוספת רטרואקטיבית בשווי של 2% מגובה שכרם באותן שנים. תוספת נוספת, בגובה 1.5% מאותו הסכום, תישמר בקופה נפרדת ותשמש להמשך המשא ומתן. גורמים במשק האנרגיה מעריכים, שהסכום הנוסף ישמש להגדלת הפנסיה של עובדי החברה, כיוון שהעובדים, הנהנים ממשכורות גבוהות למדי, מקבלים פנסיות קטנות, כיוון שמרבית שכרם מורכב מתשלומים סוציאליים ותוספות שונות, שאינם מחושבים לצורך הפרשה לפנסיה.

 

בתמורה, על פי ההצעה, יפסיקו העובדים לאלתר את העיצומים בחברה ויתחייבו לשקט תעשייתי של 3 חודשיםולהמשך המשא ומתן עם משרד האוצר וההנהלה.

 

ל-ynet נודע כי העובדים קיבלו את הצעת הפשרה במלואה.

 

ואולם, משרד האוצר קיבל את פרטי הצעת הפשרה אך דחה את המכלול: באוצר הסכימו לגובה העלאות השכר שיקבלו העובדים לפי ההצעה. ואולם, באוצר דורשים להתנות את ההסכמה על תוספות השכר בהסכמה של העובדים לביצוע הרפורמה המבנית בחברה. על פי תוכנית הרפורמה, אמורה חברת החשמל להתפצל ל-17 חלקים, שחלקם יופרטו בעתיד. העובדים מסרבים בתוקף להסכים על הרפורמה, ואינם מוכנים לשום קישור בין הרפורמה ובין תוספות השכר שהם דורשים.

 

במשרד האוצר סירבו להגיב.

 

מוועד עובדי חברת החשמל נמסר בתגובה: "מכיוון שהנושא עדיין במו"מ אין בכונתינו להתייחס לנתונים. ואולם, צר לנו שאנשי רשות החברות מערבים מין שבאינו מינו. ניתן היה להגיע להסכמות, אך פקידי רשות החברות הממשלתיות חיפשו כל עילה אפשרית כדי לא להגיע להסכם ולהמשיך את מסע ההסתה נגד עובדי חברת החשמל, שמוביל מורם הרוחני, שר האוצר, בנימין נתניהו". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חברת החשמל: תוספות שכר רטרואקטיביות לעובדים
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים