שתף קטע נבחר

סקירת עיתונות 5 ביולי 2005

כותרות עיתונים בעולם, 5 ביולי 2005:

 

סאן (בריטניה)

 

בית משפט בבריטניה גזר אתמול מאסר עולם על נער בן 16 שאנס בחודש ספטמבר מורה בת 28 מבית ספרו שבמרכז לונדון, והודה במעשה. השופט כריסטופר מוס אמר בהקראת גזר הדין כי הצעיר אנס את המורה באחת הכיתות, ובכך חילל את מקום המבטחים שלה והשאיר אותה עם צלקות גופניות ונפשיות.

 

התביעה טענה במשפט כי מדובר בנער חסון שנכנס לכיתתה של המורה, אחז בצווארה ומשך אותה לאחור. היא ניסתה להיאבק עימו, אולם הוא קרע את חולצתה, הפשיל את מכנסיה והטיח אותה אל רצפת הכיתה. בתום האונס ברחה המורה לחדר המנהל כשהיא עירומה כביום היוולדה ומדממת.

 

ווינפג סאן (קנדה)

 

הרוצחת הקנדית הידועה לשמצה, קרלה הומולקה, השתחררה מהכלא אחרי 12 שנות מאסר, וכבר הופיעה בטלוויזיה כדי להביע חרטה על מעשי הזוועה שבגינם בילתה את השנים האחרונות מאחורי הסורגים.

 

הומולקה ניסתה להסביר לאומה ולעולם שהיא אינה המפלצת שעשו ממנה בתקשורת, ואמרה שעד היום היא אינה יכולה לסלוח לעצמה. היא השתתפה באונס, עינוי ורצח שתי תלמידות מאונטריו יחד עם בעלה, פול ברנרדו, וכן באונס וברצח אחותה תמי, כשזו הייתה בת 15.

 

אינדיפנדנט (בריטניה) 

 

כאלף מפגינים אנטי-קפיטליסטים ואנרכיסטים התעמתו אתמול עם המשטרה בעיר אדינבורו על רקע פסגת המדינות המתועשות (G8) שתחל ביום רביעי בסקוטלנד, ובמהרה הדרדר האירוע לכדי אלימות. חלק מהמפגינים החלו להשליך אבני מדרכה לעבר השוטרים, ואחרים השתמשו במוטות ברזל שעקרו ככלי נשק.

 

30 מפגינים נעצרו ו-20 בני אדם, בהם גם שוטרים, נפצעו. המפגינים טענו מאוחר יותר שהם הותקפו על ידי השוטרים בעת שצעדו בשקט לאורך רחובות העיר.

 

יו.אס.איי טודיי

 

רשויות במערב מונטנה דיווחו אתמול על מציאתם של שרידים אנושיים במהלך החיפושים אחר ילד בן תשע מאיידהו הנעדר מביתו זה למעלה משישה שבועות. השרידים הועברו לבדיקת די.אן.איי במעבדה של הבולשת הפדרלית, והשריף המקומי סירב לציין אם ישנה השערה שמדובר בשרידיו של הילד, דילן גרוין. מוקדם יותר הביעו גורמים רשמיים פסימיות לגבי האפשרות שהילד עודנו בחיים.

 

תחילת הפרשה המזעזעת לפני כשישה שבועות. אימם של דילן ואחותו בת השמונה, שאסטה, הוכתה למוות באלה בביתם. יחד עימה נרצחו גם בן זוגה ואחיהם הגדול של הילדים. לדילן ולאחותו לא נותר זכר, עד שביום שבת אותרה שאסטה במסעדת דרכים כשהיא בחברת ג'וזף אדוארד דאנקן ה-3, עבריין מין רשום.

 

טלגרף

 

מורה לאמנות שטענה כי השלישי בתור לרשת את כס המלוכה הבריטי, הנסיך הארי, העתיק במבחן, זכתה בתביעה שהגישה נגד פנימיית איטון היוקרתית בגין פיטורים לא מוצדקים, אך הפסידה בתביעתה על אפלייה מינית.

 

שרה פורסיית' בת ה-30, שהקליטה בחשאי את הנסיך הצעיר בניסיון להציל את משרתה, התלוננה בפני בין דין לעבודה על כך שבית הספר החליט באופן לא צודק שלא לחדש את החוזה שלה.

 

למרות זכייתה של פורסיית' בתביעה, ציינו השופטים שהם מטילים ספק באמינות דבריה לגבי הנסיך הארי. המורה טענה שכתבה חלק גדול מעבודה עיונית שהגיש הנסיך למרות שידעה היטב שמדובר במעשה לא אתי שאף יכול להחשב כהעתקה. הארי הכחיש בתוקף את הדברים.

 

סידני מורנינג הראלד (אוסטרליה)

 

צעיר יפני זכה בפעם החמישית ברציפות בתחרות אכילת נקניקיות המסורתית שנערכת מדי שנה בחוף של קוני איילנד בניו-יורק לרגל יום העצמאות האמריקני החל ב-4 ביולי. טאקרו קובאיישי בן ה-27 בלס 49 נקניקיות בזמן מדהים של 12 דקות, אך נותר מאוכזב קמעה משום לא הצליח לשבור את שיא העולם - 53 נקניקיות וחצי. אך אולי העובדה שהוא המחזיק בשיא תקל על תחושת הפספוס.

 

משמעות זכייתו של קובאיישי בתואר היא שחגורת האליפות (שצבעה כצפוי - חרדל) תחזור לארץ השמש העולה בפעם התשיעית בעשור האחרון. סטיב קיינר, שזכה בתחרות בשנת 1999 היה האמריקני היחיד שהצליח להשיב לארצות הברית את כבודה האבוד בתחרות בעשר השנים האחרונות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
צלקות נפשיות ופיזיות
צילום: מאיר אזולאי
צילום רויטרס
העתיק או לא? הנסיך הארי
צילום רויטרס
צילום: סי די מנק
49 בתוך 12 דקות
צילום: סי די מנק
מומלצים