שתף קטע נבחר

מאבטחים פצעו אנושות תמהוני בתל-אביב

אדם תמהוני או חולה נפש נפצע אנושות לאחר שספג מהלומות קשות ממאבטחים של התחבורה הציבורית ברכבת מרכז בתל-אביב. אלו טוענים שהאיש הטריד נוסעים באוטובוס. עד ראייה: "מאבטחת היכתה אותו בפנים ובגב עם מכשיר קשר"

אצבע קלה מדי: מאבטחי התחבורה הציבורית ברכבת מרכז בתל-אביב (תחנת ארלוזורוב) היכו ופצעו אנושות גבר בשנות ה-40 לחייו, לאחר שברח משוטר, עלה לאוטובוס והטריד נוסעים. האיש פונה לבית החולים "איכילוב" בתל-אביב, משם נמסר שהוא מאושפז במצב קשה אך יציב ביחידה לטיפול נמרץ. הוא מחוסר הכרה ומונשם ועדיין יש חשש לחייו. עד ראייה שחזה במהלך האירוע גולל בפני ynet את מסכת האלימות.

 

האירוע החמור החל בשעה 7:00 בבוקר, כאשר הגבר, ייתכן תמהוני או חולה נפש, ניגש לשוטר יס"מ של משטרת מרחב דן שעמד בסמוך לתחנת רכבת ארלוזורוב בתל-אביב והחל להתגרות בו. בין השניים החל דין ודברים שהפך לעימות.

 

במהלך העימות, לטענת השוטר, החשוד נגע בנשקו. האחרון, שחשב משום מה שהוא מנסה לחטוף את הנשק, הלם בו במכת אגרוף חזקה והחשוד נמלט מהמקום. השוטר עצמו לא דיווח על האירוע לאיש.

 

לאחר מכן ברח האיש לאוטובוס ושם ככל הנראה הטריד נוסעים. מאבטחים של התחבורה הציבורית שהבחינו בכך היכו אותו נמרצות בכל חלקי גופו עד שנפל מוטל ללא הכרה בסמוך לתחנת הרכבת.

 

עד ראייה: מאבטחת היכתה אותו עם מכשיר קשר

 

אזרחים שהבחינו במתרחש הזעיקו למקום את צוות מד"א שפינה אותו במצב אנוש לבית החולים "איכילוב". הפראמדיק שחר אהרון, אמר ל-ynet שכאשר הגיעו למקום הבחינו באדם שוכב מוטל ללא דופק בכביש הסמוך לתחנת האוטובוס שליד הרכבת. "האיש נחבל בפניו ובחלקים אחרים. התחלנו בפעולות החייאה אינטנסיביות וכעבור כ-10 דקות העברנו אותו תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים איכילוב".

 

דן סלע, בן 25 מתל-אביב, היה עד ראייה לנעשה. "האוטובוס עצר בתחנה ולא המשיך לנסוע בגלל האירוע. אני ישבתי בחלק האחורי של האוטובוס וצעקתי לנהג לפתוח את הדלת, אבל הוא לא פתח. אנשים שהיו ברחוב לא התערבו כי כולנו חשבנו שמדובר במחבל, אחרת, אי אפשר היה להסביר את ההתנפלות עליו. אף אחד לא ניגש לעזור לו.

 

"זה היה סמוך לאוהל של מתנגדי ההתנתקות. ראיתי בחור שוכב על הרצפה וארבעה אנשים מחטיפים לו בעיטות ללא הפסקה. הוא לא ניסה להרביץ להם. בשלב מסוים הוא ניסה לברוח ואז אחד מהם רדף אחריו ואחרי כ-10 מטר בעט בו מאחור. איש שעמד עם חולצה לבנה ניסה בכל אותו הזמן לאזוק אותו עם אזיקי פלסטיק ושאר המאבטחים המשיכו להרביץ לו.

 

"האיש נפל על הפנים ואז שלושה מאבטחים, בהם מאבטחת ועוד אזרח, עמדו סביבו כאשר המאבטחת היכתה אותו בפנים ובגב באמצעות מכשיר הקשר. בכל פעם שהוא ניסה להתרומם, הם המשיכו להכות בו. צעקתי להם שיש דרך לעצור בן אדם אבל הם היו באטרף שלהם. כעבור מספר דקות נגמר האירוע והנהג המשיך לנסוע". 

 

שוטרי משטרת מרחב ירקון שהגיעו למקום החלו לחקור את האירוע ואז הוברר שגם אחד ממאבטחי התחבורה הציבורית נפצע באורח קל מאוד, לאחר שאצבעותיו נשברו ופונה לטיפול בבית החולים "איכילוב".

 

השוטרים עיכבו לחקירה את שני חבריו של הפצוע וכעת בודקים מדוע המאבטחים היכו ללא רחם את האיש, ככל הנראה חולה נפש שלא בטוח שניסה לחטוף את נשקו של השוטר. המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים תצטרך לבדוק מדוע השוטר היכה את האיש וגם לא טרח לדווח על כך למפקדיו.

 

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה, מסר בתגובה: "מאבטח של משרד התחבורה הותקף על-ידי האדם המדובר ושבר לו ארבע מאצבעות ידיו. נבדקות מספר גירסאות לעניין. המאבטחים הגיבו למצב קיצוני שנוצר בשטח. אני עוד לא יודע בדיוק מה קרה שם ונמתין לחקירת האירוע כדי להסיק מסקנות".


פורסם לראשונה 05/07/2005 10:29

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
שוטרים. ארכיון
צילום: תומריקו
מומלצים